karavanla seyahat etmek

birgün bunu yapacağım. belli olanakları gerçekleştirmem gerek. ve geriye kalan tek hadise sabretmek. zor yanlarını göz ardı edersek düşünüyorumda hiç görmediğim yerleri görmek, sessiz, sakin ve el değmemiş
( günümüzde çok zor) mekanlarda duraklayıp o anı yaşamak.. kış ise sıcak içeceğini içip , yaz ise soğuk içeceğini yudumlayıp manzarayı izlemek. ve daha birçok şey.
binbir türlü güzelliği var.
birde yanında sevdiğin olunca.
paha biçilemez.
son zamanlarda instagramda özellikle karavanları ile seyahat eden, karavanlarını dekore eden kullanıcıları görünce içten içe heveslendiğim durum.

bir kaç yerli * * firmayı da takibe aldım. güzel şeyler yapıyorlar.

fiyatlar ortalama 30.000 € civarlarında dolanıyor, ama mercedes sprinter minibüsü kendi imkanları ile çok daha ucuza hayallerindeki karavana dönüştüren çifti izleyince aslında bu kadar da zorlayıcı bütçelere girmeden de hayallerimize kavuşabiliriz düşüncesindeyim.

eşimle ev almak için bütçe planlıyorduk epeydir, biriken parayı ilk seferde bir karavana yatırmaktan ziyade evi aldıktan sonra belki aynı plana sadık kalarak 1 yıl içinde önce aracı temin edip sonrasında ufak ufak içini yaptırabiliriz diye düşünüyorum.

bahsettiğim mercedeslerin fiyatları 60-80 bin tl, onu hallettikten sonra sanırım bi 30 bin tl harcamayla içini istediğimiz gibi donatabiliriz.

kesinlikle denemeye değer bir şey..