kedilerin geceleri delirme sorunu

en anlam verilemeyen durumdur. gecenin 3'ü olmuş ama içerde birileri oturup kalkıyor gibi pata küte sesler gelir. korkarsın da salona doğru sinsi sinsi gidip fantastik bir olayla karşılaşmayı beklersin, bir de bakarsın ki kedinin eline geçen bir kulak çöpü, ip yumağı, poşet onu baştan çıkarmış ve hayatında ilkkez oyun oynarmışçasına tüm enerjisini kullanarak onu salonun ortasında oyun oynar halde bulursunuz.
benimkilerde de var bu. delicesine koşuşturma içine giriyorlar, ilginç düşük tonda seslerle destekli. gölgelerine kafayı takıyorlar sanırım. tabi bir de tüm gün uyuyup dinlendikleri için geceleri enerji dolu olabiliyorlar. gerçi bir süre sonra yine uzun bir uykuya dalıyorlar. sabah mama kuyruğuna giriyorlar, nereye gitsen peşindeler, ta ki sevdikleri bir yiyecek verene kadar.
benim komşumun kedisidir bu. hayvan gece oldu mu tuhaf tuhaf sesler çıkarıyor. bir de soğuk nevale, kendini asla sevdirmiyor.
olm bu kedilerin derdi ne lan. aşağıda bir kedi var anasını satayım hiç susmuyor. sanki resmen kediyi sikiyorlarmış da bu da ahhh ohhh ahhhh diye ses çıkarıyor. hayır yani nağmeli bişey olsa diyecem ki hadi neyse... lakin bu öyle değil bildiğin rahatsız edici. can çekişiyor gibi de ses çıkarılmaz lan bir haftadır. ne bir haftası belki de 1 yıldır. rahatsız la bu kediler vallahi bak. yanına gitsen hiç bir halt yok zınnn diye kaçıverirler. ama şu sesi neden çıkarırlar biri bana deyiversin nolur. vallahi dayanamiciimm artık.