kezbanların ortak özellikleri

lisede arkadaş grubuyla gezerler. kendi grupları dışındaki insanlarla muhatap olmazlar.
her biri ayrı egoizm tanrıçasıdır.
hakketen kezban derken tam olarak neyi kasdediyoruz acaba?
kezbanlık öyle bir şeydir ki artık olsanız da olmasanız da baskısından muzdarip olduğunuz bir durum olarak ortaya çıkar. genelde kadınlarda görülür ve kadınlar için söylenir. heteroseksüel ilişkiler içinde tarifini duymuşumdur hep. baska türlüsüne rastlamadım. şöyle ki en ufak şeyde kadın erkek ilişkilerine dair arkadaşlık haricinde özel ilişkilere dair beklentilere giren ya da talep olduğunu varsayan kadınlar için kullanılıyor. ya da böyle olduğu düşünülen kadınlar için. ışin kötü kismi şu ki ben de dahil pek cok kadın kezban sayılmamak icin tepki verirken tam da hissettiğimiz yavşakça algıyı bize yaşatan erkeklerin bu sefer "aranıyor" algısına maruz kalıyoruz. böyle bir beladır işte .
sadece kadın-erkek ilişkisinde görülmez. lezbiyenin de kezbanı vardır.

(bkz: lezban)
kezbanlar keko kızlardır, ayriyeten farklı bir durum içinde kullanılabilir mesela grubunuzda hoşa gidilmeyecek saçma bir şey yapınca üfff ne kezbansın seni sılak şeyyy denebilir.

birde belli bir düzeyin altında olan kızlar içinde kullanılabilir, bunlar genelde varoş tiplerdir ve bunların "kezban itemleri" vardır, ayriyeten bunlar ter kokar. ıyyyy