kontrgerilla

devletin oluşturduğu gerilla organizasyonu. kürt hareketine karşı oluşturulmuş pek çok pis işe imza atmışlardır. dağda uzun süre kalıp çatışmalara girerler, pkk'nin yapmış olduğu iddia edilen birçok köy baskının kendileri tarafından yapıldığı kanıtlarıyla birlikte m. emin değer'in kontrgerilla üçlemesinde okunabilir. aralarında abdullah çatlı'nın, mehmet ali ağca'nın, nam-ı diğer yeşil'in haluk kırcı ve oral yeşil gibi isimlerin yer aldığı bir derin devlet çetesi.
devletin pkk yı bitirmek için hizbullahı yaratması yada amerikanın sovyetlerle savaşması için yeşil gladio islami terörü finanse etmesi
tüm dünya genelinde, solun ve komünizm felsefesinin yükseldiği 1960'larda cia ve "derin nato" destekli olarak kritik ülkelerde oluşturulmuş katil yapı.
güney amerika'da, uzakdoğu'da ve malumunuz ortadoğu'da yitirilmiş geleceklerin ve çalınmış kaderlerin sorumlusu.
sözlük anlamı, "karşı/kontr/kontra milis gücü".
bir bakıma zaten terörist bir yapılanma olan devletlerin resmi bir sıfatı (polis, bekçi, çevik kuvvet, jöh-pöh gibi) olmayan kendi teröristleridir. bir örneği hdp il binalarına yapılan onlarca saldırının sonuncusu olan izmir hdp il binasına saldırıda deniz poyraz'ı katleden ülkücü-sadat'çı teröristtir.

kendisi polisin 24 saat gözetim altında tuttuğu binaya elinde silahla rahatça girip her yeri taradı. suriye'de türkiye devletinin desteklediği öso ve sadat kamplarında eğitim almış biri olduğu da biliniyor. bu kontrgerilla saldırısı ilk değildi muhtemelen son da olmayacak. türkiye devleti ve hükümeti 'terörle bağını kes' dediği anayasal bir partiye saldırmaya devam edecek kendi terörünü eksiltmeden.

https://tr.euronews.com/2021/06/17/izmir...

bu ülkede baskılanan her azınlık için ses çıkaran ve sokağa çıkmaktan çekinmeyen son parti de sindirilmeye çalışılıyor. ama alışkındır 'türkiyeli' ama çoğunluk seçmeni kürt olan partiler bu duruma. her defasında yeniden birleşip faşizmin ve devlet terörünün karşısında durabilmişlerdir.

daha dün dillerine tahammül edemediğiniz, kürtçe'nin lgbti+ ile ne alakası var dediğiniz insanlar (ben varım ya dostum, merhaba dünyalı) şehrin ortasında katlediliyor. daha ne yapılması gerek, toplama kamplarında mı toplansın bu insanlar 'yaa siz de hep mağduru oynuyorsunuz' dememeniz için.

edit: alttaki tacizci yazarın iddialarını şu entry'de açıkladım. (bkz:#436011 )

söylemlerimin kürt şehirleriyle alakası yoktu, ailemden uzak ve daha özgür yaşamak istememle alakası vardı. ayrıca etnik kimlikler arasında halihazırda bir hiyerarşi ve baskı varken ve ırk ayrımcılığı sistematik bir haldeyken bu konuda konuşmama ve herhangi bir yüceltmenin bulunmadığı sözlerime bu tepkisinin de çok aciz ve düşüncesizce olduğunu düşünüyorum.