kopyala yapıştır yazarlığı

üşendim şimdi bu ukdeyi doldurmayı;
--------- alıntı ---------

yazarlığın en kolaycılığı.
hazıra konmak bile değil bunların yaptığı.

yazmak yeteneğe bağlı olsa da, fikir beyan etmek ve orijinal bi şeyler söylemeyi barındırır.
başka yerde var olan cümleleri bi de buraya almak (hele kaynak göstermeden) cidden komiktir.
trajikomiktir tabi.
kötü yazmak anlaşılabilir bi şeydir ama başka yerden kopyalayıp yapıştırmak anlaşılır değildir ahali.
biraz vicdan.
(ritmik uyuz, 18.06.2010 14:36)


--------- alıntı ---------
bir nevi kolaycılıktır. ben de yaparım arada bunu, özellikle eskiden başka sözlüklere yazdıklarımı buraya taşırken. bazen de yani nadiren de olsa gereklidir de, insanın fikirlerinden uzaklaşmasına sebep olur. alışkanlık haline getirilmemeli.
son dönemde iyice artmış olan yazarlıktır. eğer kendi düşüncelerini, görüşlerini, duygularını yazmayacaksan neden buradasın ki? insanların sözlüğü takip ediyor olmasının nedenlerinden biri de başka insanların fikirlerini okuyabilmek. eğer bir yazar kendi fikrini yazmayıp, başkalarının başka yerlerde paylaştığı şeyleri hem de kendi düşüncesiymiş gibi sözlükte yazıyorsa o yazarın sözlüğe kattığı bir değer olduğunu düşünmüyorum.
bugün sözlükte dolaşırken dikkatimi çeken olay.

ss: https://i.hizliresim.com/BLN02L.jpg

vikipedi sitesinden direkt olarak kopyala yapıştır yapılmış ve 2 fav'ın var tebrik ederim. bu arada dünya "emekçi" kadınlar gününü de tebrik ederim.

http://www.wiki-zero.com/index.php?q=aHR...
yine artmış olan yazar türü. tarık buğra ve dursun buğra hakkında bilgi almak istesek google'da aratıp aynı sonucu bulabiliriz. buraya kopyalayıp yapıştırma zahmetine girmenize gerek yoktu arkadaşlar. bari kaynak koyaydın da bi nebze kabul edilebilir olsaydı.
hadi vikipedi’den oradan buradan kopyalasan anlarım ama bir kere kendi entry’min kopyalandığını görmüştüm başka bir sözlükte. entry de gayet boş beleş, anlamsız ve kısaydı ama nasıl bir zavallılıksa artık adam oradan buradan entry kopyalamaya kadar düşmüş..
ıngilizcem olmadigi icin yapmisligim var