küşleme

etin baklavası diyorum ben.. yok böyle bir lezzet. kuzunun sırt kısmından iki parça halinde çıkarılan 10-15 cm uxunluğunda yaklaşık 50 gr olan yagsız,sinirsiz, yumuşacık et. antep yöresinde daha çok bulunur. çoğu kasap bile ne olduğunu bilmez ama yiyenler zevkten ölüyor. en güzel yapıldığı yer kebapçı halil usta 300 kişilik bi salon ama yer bulmakta zorlanıyor, milletin kalkmasını bekliyorsunuz.
keremce buna et demiş de adeta lokummuş bu.
http://b1.mor-biber.net/rb222635/detail_432010121612222635.jpg
ölümcül lezzet. bir kez yeme şansına eriştim. unutamam .
yemişliğim var elbette ama adını bilmiyordum. bol baharatlısı çok daha hoş oluyor. kuzu eti olduğunda her şekilde mest oluyorum ben. teşekkürler keremce. kevbear ın fotografı sayesinde peçete arayışına geçeyim ben.
bu sene doğum günümü her ne kadar evimden uzakta pasta kesmeden kutlamış olsamda tek tesellim o pastanın yerinde bir porsiyon küşleme olmasıydı.. iyi ki varsın gaziantepli kebapçı halil usta.. ellerine sağlık..
geçen gün yemek sepetinde denk geldim bu küşlemeye, ilk defa duydum ve hemen ekşi sözlükte bakayım dedim halbuki burada da varmış meğer, şimdi yine aklıma girdi bu akşam sipariş vererek tatmak farz oldu artık.