kuzey kore

nükleer dünya'nın haylaz çocuğu. ateşle oynanmayacağını bilmeyen ergen kafalı bir liderin her an maceraya sürükleyebileceği, dünya'nin en kapalı ülkesi.

(bkz: görmemişin nükleer silahı olmuş)
mahallenin delisi.bu deliye tehlikeli bir silah vermişler delide "sıkıyimmi ayağınıza" gibi şeyler demekte.ve mahallenin abileride "hadi yavrum bırak o silahı gel sana çikolata alacam" demekte
resmi adı kuzey kore demokratik halk cumhuriyetiymiş(!). sosyalist cumhuriyet devlet düzeninden çok kim jong-un'un keyfine ve egosuna nasıl gelirse göre yaşayan ülkedir. dünyaya gerilim yaratmaktan başka hiçbir faydası olmayan bir terörizm içindeler. ülke -kuzey kore- olarak ekonomi ve askeri olarak güçlense de halkı daima zavallı ve aç bırakan bir yapılanması vardır. ve halkın yetişkin insan kilo ortalamasının 58 olduğu söyleniyor. kim jong-un ; eniştesini köpeklere yedirerek öldürtmüş, yolsuzluk iddiaları olan bir bakanın evine füze atarak öldürtmüş, bu faşizmle yaşamak istemeyip ülkeden kaçan insanları yakalatıp öldürtmüş, gençlerden kan alıp kendine enjekte ederek genç ve dinamik kalabileceğini düşünen, ülkesinde sadece kendi yaptığı ve ya uygun gördüğü saç kesimlerine müsade eden, ve kendisi için ''övme''törenleri düzenleten ve adına demokrat lider diyen bir ütopik liderdir.-distopik. 2015 de yaşıyoruz ve umarım bu zihniyet ve liderler, bu adı cumhuriyet de olsa, sosyalizm de olsa, şeriat da olsa hepsinin sonunun aynı yere vardığı ''ego'' ve ''dünya hırsı'' düzeni artık yaşadığımız çağdan utanıp azalarak biter.
bu ülkeyle ilgili çok güzel bir gezi yazısı var. meraklıları şuradan ulaşabilir: http://www.celebialper.com/kategori/ulke...
bütün kararların %100 kabul ile geçtiği, başkanı kim jong-un'un %100 oy oranıyla sürekli kazandığı demokratik ülke. çok mutlular. ayrıca ülkenin resmi dini ateizmdir.


bu ara abd ile aralarında soğuk rüzgarlar esen ülke.