lezbiyen öğrenciye linç girişimi

ingiltere'nin essex kentinde gerçekleşen olaydır. dakikalarca dövülen, yerlerde sürüklenen kız öğrencinin cep telefonuyla kameraya alınan görüntüleri ingiliz halkını şoke etti. polis olayla ilgili soruşturma açarken 14 yaşındaki kızın vücudunda morluklar olduğu ve büyük bir travma geçirdiği belirtildi. homofobi ahh homofobi!
eşcinselliğini daha rahat yaşayabilmek için yurtdışına gitmeyi planlayanların bir kez daha düşünmelerine neden olacak olay. homofobikliğin dil, din, ırk, memleket, eğitim seviyesiyle ilgisi olmayıp, insan doğasından kaynaklanan bir şey olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır bizlere.
eşcinsellerin dünyanın neresinde olursa olsun metropollerde varlığını sürdürebildiğini gösteren bir durumdur*. mesele metropol haricinde yaşanmayacağı değildir. metropollerde nispeten yaşam şartlarının ve kabul görmenin daha makul olduğudur. bunun dışında ingiliz kamuoyu eşcinsel evlililiği ve eşcinsellikle ilgili yapılan tartışmalardan; bununla beraber eşcinsel yurdu olarak anılmaktan bunalmış durumdadır. ayrıca kuzeyli ülkelerde her ne kadar eşcinseller rahat olarak bilinse bile psikolojik savaşın en çok yaşandığı yerlerdir. *