lgbt temalı dizi senaryoları

benden bir örnek:
yıl 2052...
türkiye'de artık eşcinsellik kabul görmüş ve bu türk dizileri iyi malzeme olmuş.büyük kardeş kemal komşu oğlanı genç zayıf atilla ya aşık olur.atilla da bu durumu biliyor.büyük kardeş kemal küçük kardeşi hasanın manitasına aşık olduğunu anlar.ikisi uçurum kenarında kıyasıya kavga ederler.atilla kavgayı görür ve aynen ''iki erkek benim kavga ediyor'' der.kavganın bitmesi kemalin hasanı öldürmesiyle biter. gözü yaşlı hafize ananın iki maço oğlundan biri hapiste diğeri mezardadır artık. atilla ise kendine zengin ve olgun birisini çoktan bulmuştur bile.
yıl 2031
dizi: arka sokaklar

mesut komiserin oğlu* gay olduğunu açıklar. aynı zamanlarda hüsnü çoban cinsiyet değiştirerek trans olur. dizinin 2318. bölümü bir nefret cinayetiyle başlar. mesut komiser karakola gelip katil hakkında açıklama yapar. "herif homofobiğin teki çıktı rıza baba." der.

selin lezbiyendir. gizliden gizliye yaseminle sevişiyorlardır.* rıza baba bi-curious olduğundan şüphelidir. garip adlı köpek ise... *
bir tane de benden;
fakir kız ve zengin kız hikayesi
zengin kızın ailesi fakir kızı istemez çünkü zengin kızın zaten bir zengin kız sevgilisi vardır ama fakir kıza aşık olmuştur.
eski sevgili olan zengin kız bu yüzden fakir kızdan nefret eder onları ayırmak için zengin kıza bir oyun oynar ve fakir kıza zengin kızın bir erkekle fotoğrafını yollar ve onun hetero olduğunu zevk için onunla oynadığını söyler. fakir kız üzülür ve zengin kızdan ayrılır. zengin kız gerçeği öğrenince eski sevgili olan zengin kıza haddini bildirir ve fakir kızla evlenir.

dizinin adı da; yer elması mevsimi.