little britain

bu skeçlerle süslü karakter komedisinin yaratıcıları matt lucas ve david walliams, britanya ve üzerinde yaşayan insanları anlatırken delice ve karanlık olan her şeyi kullanmaktan keyif alıyorlar.

sebastian love altınıza işemenize sebep olabilir.

genelde ırkçılık, eşcinsellik ve obezite üzerine odaklanmış esprileriyle kırıp geçiren dizi. bu tür hassas konular hakkında konuşmadan önce insanların aman birilerine ayıp olmasın diye kılı kırk yarmasındansa, üzerinde espriler yapılması zihniyetin gelişmesinde daha etkili bence.
tabii bu konuların haricinde de bir sürü rastgele konulu skec var.
bu arada senarist ve basrol oyuncuları matt lucas ve david williams eşcinsel ve dizideki daffyd karakteriyle hepimizin mutlaka hayatında bir kere denk geldiği, en önemli özelliği gay olmak olan ve bunun heteroseksuel olmak kadar normal olduğunu kabul etmeyip bir özellik olduğunu düşünen gay tipini anlatmışlar. adam her gittiği yerde "i?m the only gay in the village" diyor ama her seferinde arkadan 80 yaşında bir dede gibi absürd bir tip çıkıp "ben de gençliğimde birkac kere götten almıştım" gibi absürd bir şey söylüyor.
kısaca izleyin izlettirin.
not: u.s. versiyonu da cekildi ama u.k. tavsiye edilir.