loreen

tam adı lorine zineb noka talhaoui olan 1983 doğumlu, fas asıllı isveçli şarkıcı. 2011 yılında "my heart is refusing me" adlı şarkısı ile isveç ulusal elemelerinde ikinci şans turunda elenmiştir ;

bu yıl melodifestivalen'de 1. olarak, isveçe euphoria adlı şarkısı ile eurovision şarkı yarışmasında 1.liği getirmiştir.
sober şarkısı güzel olan şarkıcı.
"my heart is refusing me" adlı şarkısının şöyle bir versiyonu da olan şarkıcı;

2012'de euphoria ile şampiyon olduktan sonra bu sene melodifestivalen'de finale bile kalamadı. harika bir şarkıya rağmen bu yıl eurovision hiç tat vermeyecek gibi ..
eurovision 2017'de de şansını denemek için katıldığı melodifestivalen'da aradığını bulamayan şarkıcı. bu sefer euphoria kadar radyo dostu bir şarkıyla gelmese de etkileyici bir şarkıyla katılmıştı.


sonuç ise beklenmedik, yarı finalde direkt finale çıkamayıp ikinci şans etapına kalmış orda da isveç'te adı sanı pek bilinmeyen 19 yaşındaki bir çocuğa kaybetmiştir.
euphoria ile tanıdığımız bu burcu güneşimsi sesin aslında güzel başka şarkıları da var. yukarıda bahsedilmiş, sober, statements bunlardan ikisi. bir de breaking the robot, heal, if she is the one var. üniversite yaz okulu şarkılarım. bana bodrum katındaki zm101 sınıfında girdiğim ileri mühendislik matematiği derslerini anımsatsa da seviyorum.