manchester by the sea

sadece casey affleck'in oyunculuğundan başka bir şey vermeyen oscara aday film. beni hissettirmedi. bayağı beğenilmesine şaşırdığım. michelle williams, kyle chandler da en az casey affleck kadar iyi oynamış. onun dışında süresi gereksiz uzun, bazı yerlerde gereksiz slow motionlar. bilemedim tabii, sinema eleştirmeni değilim. ben beğenemedim.
iyi oyunculuk ve kötü senaryo olarak özetlenebilecek film
benim derinden etkileyen bir film. uzun zamandır bir film beni böylesine çarpmamıştı. film baştan sona insanı etkisi altına alıyor ve bitene kadar peşini bırakmıyor.

o iç sızısı ve vicdan azabı adeta içinize işliyor. kendinizi casey affleck in yerine koymadan duramıyorsunuz. onun yalnızlığı ve pişmanlığı beni resmen perişan etti.

filme kendinizi kaptırırsanız kesinlikle sıkıcı değil. zaten en iyi film oscarını almıştı. tümüyle de hak etti. casey affleck'te oynadığı rolle yılın en iyi erkek oyuncusu seçilmişti.

izlerken, internetimin kopmasına ve donmasına rağmen konsantrem hiç kaybolmadı tekrar izlemeyi düşünüyorum. bence ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi. bu filmi izlerken ölmeyin.

her parçanın ilmik ilmik işlenmesi hikayenin soyut hali ve yaşamın tam ortası harika bir fizyoloji ile anlatılıyor.