marcia cross

desperate housewives dizisinde canlandırdığı bree van de kamp rolüyle tanıdığımız başarılı oyuncu. redhead denince akla gelen ilk isimlerden. dizide adeta oyunculuk dersi vermiştir.
melrose place adlı dizideki sayko doktor kimberly shaw rolü ile hafızalara kazınmış oyuncu.
desperate housewives'da canlandırdığı bree van de kamp rolüyle tanıyıp aşık olduğum muhteşem bir güzellik.ingilizce konuşmasını dinlemek bana feci keyif veriyor ve rolünü yaparken ki mimikleri, yüz ifadesi ve el kol hareketlerine bayılıyorum.açık ara favori umutsuz evkadınımdı.fakat aklımıza kazınan rolünün aksine mutfakta ve bu tür işlerde pek de becerikli olmadığını yıllar önce martha stewart show'da göstermiştir: http://ayisozluk.com/lnk/ace0fb
gaby ile arasında gidip gelsem de, her zaman en sevdiğim "umutsuz" ev kadını olarak kalacaktır. öyle ki, bree rolünü kendisinden daha iyi kotarabilecek bir oyuncu olduğunu sanmıyorum hollywood'da. o kızıl saçları, gözleri, mimikleri... hele de (yanlış hatırlamıyorsam) 5.sezondan sonra iyice ipleri koparıp "mahallenin orospusu" imajı ile beni benden almış, bir kez daha şapka çıkartmıştır kendisine. melrose place'te de ayrı bir iyiydi.