murat tekin

aydın belediyesin'de temizlik işçisi olarak çalışan ve yaklaşık 2 aydır kayıp olan kişi. can sıkıntısından müge anlı izlerken dahil oldum youtube'de bu konuya.

kısaca özet etmek gerekirse evli ve çoçukları olan murat tekin adlı şahıs muhnetemen eşcinsel. internetten tanıştığı kişilerce bir takım tuzağa düşürülüyor ve santaj yapılıyor,haraç isteniyor. bir kere haraç veriyor. ve sürekli rahatsız ediliyor. sonrasında bir kuyunun yanına götürülüp, kuyuya atmakla tehdit ediliyor. bu esnada murat'ın sesini duyan bir çoban olay yerine geliyor ve muratı kuyuya atmakla tehdit eden iki insan olay yerinden ayrılıyor. çoban muratı alıyor, şehir merkezine bırakıyor. murat çobana olayın ne olduğunu da ilk zaman anlatmamış. çoban'da muratı tanımadığı için de polise gidip bu olayı anlatmaya gerek duymuyor. murat'da ailem, çevrem öğrenir korkusundan polise gidemiyor, kimseye söyleyemiyor. 1 sene sonra ancak bir yerde muratla çoban karşılaşıyor. murat olayın kara kız olayından olduğunu, sürekli rahatsız edildiğini, korktuğunu söylüyor. yerleri temizlerken tanınmamak için kafasını yukarı kaldırmıyormuş.

bir müddet sonra murat tamamen ortadan kayboluyor. bu arada aydında görüştüğü eşcinsel ve iletişim engelli olan bir arkadaşı var. onu falan sorguluyorlar program'da.
murat'ın eşinin de bir sevgilisi varmış. kadın eşimin böyle olduğunu bilmiyordum diyor ama ikisi de birbirinin durumunu biliyor ve seslenmiyorlardı. açık ilişki yaşıyorlardı. murat bazen sigara almaya gidiyorum diyip gece 12'de gidip bir iki saat gelmediği oluyormuş. kadın'da bunun üzerine düşmüyormuş.
iletişim engelli olan eşcinsel adam ise muratın mahallesinde oturan ve eşcinsel olduğunu düşündüğüm bir amca ile birkaç kez kıskançlık konusunda tartıştığını iddia ediyor.
muratı eşcinsel aşk olaylarından dolayı mı, santaj çetesi tarafından mı yoksa eşinin sevgilisi tarafından mı kaçırılıp, öldürüldü mü bilinmiyor. canlı yayında konuşulan bir çok konuda kelimeler biplendi. iletişim engelli olan adamı tercüme eden kadın ve müge anlı eşcinsel konulardan dolayı konuşamadıklarını, yakınlarına soru sormaktan çekindiklerini söyledi. olay canlı yayın için kapandı sanırım. muratın iki tane yakışıklı daddy abileri ağladılar, gerçekleri öğrendikleri için. keşke böyle olmasaydı be murat. üzüldüm. bu olay beni derinden etkiledi. ailelerin gözünü sahte evlilikle örtüp farklı hayatlar da yaşamak da doğru değilmiş. ayrıca stüdyo da eşcinsel yaşantılara şaşıran seyircilere müge anlı "şaşırmayın, bunlar dünyada olan şeyler. görmezden geldiğimiz için şaşırıyoruz. biz böyle yaparak da onlara zora sokuyoruz" dedi. tebrik ederim anlayışı için.