nostradamus

fransız hekim , astrolog , kahin , eczacı . 1500 lü yıllarda ölüyor . yaşadığı zaman cadılık bir suç olduğu için kehanetlerini şiirsel bir dille yazıyor ve kendi üslubuyla şifreliyor .
ilk olarak kendi ölümünü biliyor ve ölümünden sonra mezarının açılacağı tarihi biliyor . 1500 şerde ölen kahinin mezarı 1700 yılında açılınca boynunda bir kolye bulunuyor ve bu kolye de 1700 yılı yazıyor .
kahinin gerçekleşmiş bir sürü kehaneti mevcut en yakın zamanda gerçekleşen kehaneti trump başkan seçileceği ( işin ilginç tarafı yüzlerce yıl önce yaşamış bu adam kendisinden sonraki medeniyetlerin terminolojilerine uygun bir dil kullanmış çok enteresan değil mi ? )
2018 kehanetleri korkunç . üçüncü dünya savaşının başlangıcı . doğal felaketler . küresel ekonomik kriz . çin ve türkiye nin birleşip hristiyanlığı yok edeceği de söyleniyor . kuzey kore nin başındakini küçük adam diye tanımıyor ve yaşanacak felaketleri , atom bombası saldırılarından bahsediyor . üçüncü dünya savaşının fransa’da başlayacağını ve uzun bir süre dünya da savaş yaşandıktan sonra kısa süreli gelen barıştan sonra dördüncü dünya savaşının yaşanacağını da söylüyor ...