orospunun aşkından ne olur lan

sevgili ayular. bu cahil cühela kısmısı bilmez. namına 'ağır roman' dirler bir film vardır. bu gerçekliği su götürmez kelam-ı kibar, o filmde geçmektedir.
imdi; benim bi' arkadaşım vardı. bu arkadaş hamamlarda kulamparalara gulamlık ider, hamama gusletmeye gelen ayuların gönüllerini ve zekerlerini hoş itmeye çalışır fısk-ı fücür içinde yaşaridü. canla başla kendüsünü bu işe hasretmüş idi. el'anda bu mesleğü icraya devam ider.
(klavyade osmanlıca kelimeleri -şapkalı a- vs yazamadığım için günümüz türkçesiyle devam edeceğim)
neyse bizim bu ''bi' arkadaş'' hamamlarda, bar kapılarında azimle, ma'badını yani götünü dövdürürken, internetten tanıştığı birisi bunu ellemiş mi ne yapmış bu da ona aşık olmuş. bunu anlatır durur kaç zamandır. benden akıl ister. der ki 'biliyorsun ben orospunun önde gideniyim, bu meslekte götüm folloş oldu. bu adam beni elledi mi, okşadı mı, yoksa sikti mi tam hatırlayamıyorum ama bana bir şey yaptı. içim bir hoş oldu. ben buna aşık mıyım şimdi?''
dedim ki ben de 'orospunun aşkından ne olur lan??? yarın bir başkası eller, değdirir, sürttürür, siker, sokar bu defa da ona aşık olursun. paran bitince sana kim para verip, pırlanta küpe neyim gibi hediyeler alır bu defada ona aşık olursun. sen orospu olduğun için zengin, seni evine bırakan, pahalı hediyeler alana aşık olursun. amma lakin ki böyle değildir. adam seni sikince, kova mı sikiyor, göt mü sikiyor anlayamayınca içinden der ki ''yav ben bu zekeri buna dahleyledim amma nereye duhul ettim ben de anlamadım. dur bir daha kökleyim. yoo aynı. bu kova yav. benim kamaşullah nereye girip çıkıyor belli değil,
ben ki zekerinin büyüklüğü ile nam salmış birisiyim ben bile böyle diyorsam bu oğlancağızın yediği yarraklar burdan köye yol olur''. bunları anlattım bir bir ama olmadı. 'sen aşktan ne anlarsın? aşk demek göt demek değildir' falan dedi bu. ben de 'evet değildir ama seven kıskanır. seven sadece onu arzular, her şeyiyle sadece o vardır' dedim ama olmadı. 'hiçte bikerem o beni çoh sefiyor, ben de onu çok sefiyorum, sen ne anlarsın aşqtan' dedi. baktım olmuyor, ben de siktirettim orospuyu hayatımdan. 'siktir git ulan bundan sonra kimin oğlanlığını yapacaksan yap, bana bulaşma da ne bok yersen ye. git aşkını az ötede yaşa' deyip vurdum götüne tekmeyi.
a dostlar. bok köpeğin turşusuymuş. yemese de koklarmış. orospunun aşkı da böyledir. birisine aşığım der ama diğer erkeklerle de sikişmeyi, en azından oynaşmayı, saksoyu ihmal etmez. çünkü bunlar onun turşusudur. devamlı nevale cinsinden yer, yemese de arada bir koklar. 'aşığım, öldüm bittim, çohhh rumantik, beni çoh sefiyor qızlar, sevmese eller mi, dokunur mu hiç di mi cicim, bicim, aşkım bibiğim' diye diğer orospulara hava atar. bundan da öteye gitmez.
aşk çıplak gezer
bir orospuyu azize yapar aşk ve bir azizeyi orospu.
insanların kat kat sarındıkları, her bir katın diğerini gözlerden sakladığı, birbirine benzemeyen ve rengarenk tüller gibi o anda ruhlarında esen rüzgara göre yer ve renk değiştiren kimliklerinin en üstte kalanını görürüz biz ve aşk, keskin ve ışıltılı bir bıçak gibi bütün o tülleri parçalayarak en derine iner, inci avcılarının ustalığıyla, o derinlerde istiridyeler gibi kendi üstlerine kilitlenmiş gizli kutuların kapaklarını açar, uçarı bir çapkınken sevecen bir adam, oynak bir kadından sadık bir eş, ürkek bir genç kızdan tutkulu bir yosma çıkartır ortaya.
ve aşk çıplak gezer.
insanlar nedense en çok kendi derinliklerinde gizli olandan korkarlar, ama merak da ederler korktukları şeyi, merakla korku birbirine karışır., kendi içlerine doğru bir adım atıp sonra geri çekilirler. hem derinliklerindekini gizlemek için tüllerine sarınırlar hem de tüllerini parçalayacak bir çıplak ararlar.
sevmeden sevilmeyi istemelerinin asıl nedeni budur, sanırlar ki sevmeden sevilirlerse eğer, tülleri parçalanmadan derinliklerde saklı olanlar gözükür onlara, kimseye göstermeden kendileri görebilirler orada olanları ve böyle düşünenler hep yanılırlar.
aşk çıplak gezer çünkü ve bir bıçak gibi parçalar tülleri ve aşka dokunmak için soyunmak gerekir.
?beni bırakma? diye inlemek, orospunun içindeki sadakati, azizenin içindeki oynaklığı ortaya çıkarmak, çapkının sevecenliğini, cesurun korkusunu, yiğidin telaşını, akıllının şaşkınlığını, güçlünün zaafını ele vermek gerekir, görünmeyenin görünür olmasına, dokunulmayanın dokunulur kılınmasına ihtiyaç vardır.
ve insanlar en çok kendi derinliklerinde gizli olanlardan korkarlar ve en çok korktukları şeyi merak ederler.
bilmeseler de hissederler ki haz en derinde olanın, gizlenenin hemen yanındadır ve acı hazzın yanında durur, en acıyacak yerdir o en derinde duran ve aşk bir bıçak gibi dokunur oraya ve hazdan acıyı, acıdan hazzı yalnız aşk yaratır.
bir orospuyu azize yapar aşk ve bir azizeyi orospu.
o kat kat tüllerin altında neler gizli, tüllerin sahibi bile bilmez ve hep görmek ister görmekten korktuğunu.
aşktan kaçarak aşkı yakalamak ister herkes ve herkes yakalamaktan korkarak aşkı kovalar.
ve aşk çıplak gezer ve aşka dokunmak için soyunmak, cesareti, gücü, orospuluğu, aklı, bilgiçliği, tecrübeyi, yiğitliği, oynaklığı birer birer atmak gerekir.
aşka dokunan herkes yangına dokunmuş gibi dehşetle çeker elini önce, parçalanan tüllerinin ruhunu darmadağın eden depreminden kaçmaya uğraşır, hastalanmış bir çocuk gibi tüllerine sarınmaya çabalar, inkar eder her şeyi, ?bu sadık kadın ben değilim? der, ?bu ağlayan erkek ben olamam? ve aşka dokunan herkes kaçmaya uğraşırken bağlanır aşka, en derinindekine usulca alışır sonunda, sever kendi içindekini aynı aşık olduğunu sevdiğini gibi.
aşk, kendisine olduğu kadar kendi derinindekine de bağlar insanı, bir başkasına aşık olduğun sürece kendine de aşık olursun, kendi çıplaklığına da tutkunsundur artık, kendi çıplaklığını da seversin bir başkasını severken.
sonra çıplak yerinin acıdığını hissedersin, özlemin sarsıntısını, kıskanmanın kavuruculuğunu, tüllerine sarınmışken duyduğun özlemlere ve kıskançlıklara hiç benzemeyen yeni duygular olarak yaşarsın.
ve aldığın hazzın başka hiç bir hazza benzemediğini keşfedersin.
aşk çıplak gezer.
aşka dokunmak için soyunmak, bütün tüllerinin parçalanmasına razı olmak gerekir.
görmekten en çok korktuğunu, en derinindekini görürsün.
ve aşık olduğunda, bir başkasını sevdiğin kadar seversin kendini.
hazla ve acıyla kavrulmayı öğrenirsin.
ve aşıkken çırılçıplak gezersin.
yalnızca aşıkken kendini çırılçıplak görürsün, gördüğünden korkup gördüğünü severek.
bir orospuyken bir azize, bir azizeyken bir orospu olursun ve ancak aşıkken anlarsın arada bir fark olmadığını.