peter rauhofer

peter rauhofer (29/04/1965-07/05/2013)

90'ların başından beri dj'lik ve remix işinin içinde olan, farklı proje isimleriyle plaklar yayımlayan rauhofer, cher - believe için yaptığı remix ile grammy alır ve özellikle amerika'da çok hızlı bir şekilde ün kazanır.

tribal/progresif house ağırlıklı tarzı olan peter rauhofer; club 69, size queen, the collaboration vb. adı altında çıkardığı plaklarla dans listelerinde başarı elde ederken düzenlediği gay temalı partileri de ciddi ilgi görmektedir.

oldukça geniş bir yelpazeye sahip remikslerini yaptığı kimi isimler: eurythmics, madonna, justin timberlake, simply red, kylie minogue, the crystal method, rihanna, chicane, scissor sisters, everything but the girl, tori amos, ultra nate, gossip, seal, britney spears, whitney houston, yoko ono, david morales, pet shop boys, depeche mode, donna summer, janet jackson, nelly furtado, goldfrapp, frankie goes to hollywood, mariah carey, shakira, yazoo, adele, bronski beat, gotye, ayumi hamasaki, soft cell, filter, p!nk, paris hilton, duran duran...

şahsi not: rahuofer tarzı gereği pek ilgilendiğim, takip ettiğim biri isim değil. tıpkı junior vasquez gibi, zanaatkar tarzı takıldığında birbirinin kopyası işler çıkarırken (ki büyük isimlerle çalışırken kendilerinden istenen tam da bu), kendi işlerinde enteresan, kendine özgü şeyler de yapabilen biriydi. kimi club 69, size queen parçası, veya victor calderone ve pet shop boys ile ortak çalışması the collaboration gibi... dediğim gibi, kendisini çok takip etmemiş olsam da özellikle gay dans müziklerine şekil veren önemli isimlerden biriydi...

bu yıl içerisinde kendisine beyin tümörü teşhisi konulan rauhofer 7 mayıs 2013 tarihinden itibaren artık huzur içinde dinleniyor.