propaganda

alman synthpop band.

solist claudia brücken'in güçlü sesiyle sıkı şarkılar yapan topluluk, sadece müzik olarak nam salmamış korku ve yeni dönem pop metaforlarına atıf yapan videoları ile de adından söz ettirmiştir. " dr. mabuse" teklisi 1984 yılında ingiltere listesinde hızla yükselişe geçince, şarkıya iki farklı klip çekilmiş; kısa metrajlı korku filmi tadındaki görsellerle dolu şarkı 80'ler klasiklerinden biri olmuştur.

kendinden sonra aynı parçanın sample ve synth formu kullanılarak başkaca şarkılar yapan gruplar türemiş, ancak taklit olarak kalmışlardır.

dr. mabuse - version 1:

fiyatları az abartılı da olsa benim gibi elektronik müzik sevmeyen birisinin bile az çok eğlenebildiği, ayda bir r&b'nin dibine vurdukları lust etkinlikleriyle sabaha kadar dans etmemi sağlayan 2013 sonbaharından beri asmalı'nın en sevdiğim köşesi.
harika bir filmdir. porpaanda yapma diye duyarsınız film boyunca. herkes izlemeli.
nazilerin en başarılı olduğu etkinliklerden biridir.
nitekim, alman nasyonal sosyalistleri, bu konuda dünyadaki tüm faşistlere ve büyük şirketlerin marka yönetimine örnek olacak düzeyde başarı sağlamıştır.

(bkz: nazizm)
(bkz: akp)
dine dayalı olarak yapılanı tehlikeli, manipülatif ve bölücüdür.
akp'nin erken seçim için kullanacağı yeni şarkısı da böyle bir propaganda yapmaktadır...tehlikeli, manipülatif ve bölücü!!
sözlükte yapılmaması gereken.