psychedelic müzik

1960 lı yıllardaki amcalarımızın, teyzelerimizin madde kullanımından( yararlı olmayan maddeler, uyuşturucu falan) etkilenerek yaptıkları pop müziktir.
(bkz: the beatles)
careful with that axe eugene de bu türün nadide örneklerindendir bir pink floyd klasiği olarak.
pink floydun uzun zaman önce yaptığı müzik türü. pop da yapsa dinletir bu amcalar orası ayrı.
60lı yılların gençlerinin sevelim sevişelim diyerek yaptıkları harika müziktir. en güzel örneklerini hp lovecraft, strawberry alarm clock ve them'in verdiğini düşünüyorum.
70lerde rock müzik kombinasyonlarıyla tavan yapan, 80lerde synth popa katılan, sonraki zaman dilimlerinde elektronik müzik ve bilhassa house müzikte kullanılan baştan çıkarma kaabiliyeti yüksek afrodizyak tür.
1970'lerde goa adasında dj'lerin orda yaşayan hippi arkadaşlara çaldığı müzik türü olan psychedelic rock ve sonrasında elektronik dans müziğinin doğuşu ile goa trance ve türevlerine ayrılan başlı başına bir janr.
ister akustik , ister elektronik altyapıya sahip temelinde aynı doku aynı düşünceyi aynı ideolojiyi taşıyan bu müzik türünün 'elektronik müzik tü kaka - akustik oh mis' gibi sığ düşünen arkadaşlara örnek teşkil edip bi an önce evrenselleşmelerini sağlamasını dilediğim türdür.
festivalleri muazzam güzellikte oluyor. doğayla içiçe. insana en ihtiyaç duyduğu kadar boşalma şansı sunuyor. türkiye'de izmir'de düzenleniyor diye biliyorum.