rise of the tomb raider

2013'de yayınlanan tomb raider oyununun devamı niteliğindeki yeni oyun.

xbox 360 ve xbox one için 10 kasım 2015, pc için 2016'nın başlarında, playstation için 2016'nın sonlarına doğru yayınlanacak.

yamatai macerasından sonra olayın üzerini kapayan trinity isimli "insan geleceğini kontrol edebilen" bir grup ve medya lara'ya deli imajı yapıştırıyor, bunun üzerine lara hırs yapıp dünyadaki gizemlerin arkasındaki gerçekleri çözmek için takıntı haline getiriyor ve babasının araştırmalarını takip ederek soluğu suriye'de alıyor. genel olarak oyun suriye'de ve sibirya'da geçse de yapımcı ekibi türkiye'de çok fazla gezi ve araştırma yapmış, yani kayıp şehirlerden herhangi birinde türkiye'den bir tarihi eser görmek kaçınılmaz.

ilk 27 dakikası ign tarafından yayınlandı.


bir önceki oyuna göre daha olgun bir noktada olduğumuz için düşmanlarla daha ağır savaşacağız ve daha çok bulmaca çözeceğiz gibi görünüyor. ayrıca language improving system mükemmel düşünülmüş, didik didik her yeri araştırıp eline ne geçerse okuyan oyuncular için bulmacalar için çok daha hızlı bir çözüm sunacak gibi görünüyor. ayrıca bir hava durumu ve gece-gündüz döngüsüne sahipmiş, buna insanlar ve hayvanlar tepki verebiliyormuş. mesela lara'ya daha iyi bir ceket üretmek istiyorsanız gecenin belirli bir, belirli bir hava koşulunda çıkan kurtları kesmeniz gerekiyormuş. çıksa da oynasak.
pc versiyonu 3 gün önce gelmiş. hiç söylemiyorsunuz!

(bkz: sabahlar olmasın)
grafikleri ve hikayesi ile beğenimi kazanan serinin yeni oyunu.
yarın crack'i geliyor. hadi bakalım.