scream

1. wes craven tarafından çekilen, başrolde neve campbell'ın olduğu sydney kızımızın kendisine takmış hayalet maskeli katil tarafından hayatının piç edildiği teen slasher film serisi.

2. usher'ın 2012 yazında çıkardığı, değerinin yeteri kadar bilinmediğini düşündüğüm, harika bir dans parçası.3. dahası, michael jackson'ın janet jackson'la 1995 yılında çıkardığı hareketli mi hareketli, zamanının ötesinde klibiyle öne çıkan parçası.

çok yakında mtvde dizi olarak başlayacak olan sinemalarımıza 4 kez gelen gençlik gerilim dizisi. serinin en güzel yanı film için de film özelliği ile stab kendisi ve korku film klişeleri ile dalga geçmesidir.
mtvde yayın hayatına hiçte fena olmayan bir girişle başlamış olan gençlik gerilim dizisi. internet'e düşmüş ilk bölümü'nü malum sitelerden izleyebilirsiniz
ilk bölümü fena olmasa da, sanki epey zamanın gerisinde kalmış mtv dizisi, en azından bana öyle geldi. ilk filmin çıktığı zaman teen slasher filmler arasında hatırı sayılır yeri olsa da, üzerinden geçen onca zaman ve tonlarca yapımla çıtayı epey ilerletti. haliyle bu zamanda böyle bir yapımdan yola çıkılarak yapılacak işten de biraz beklentilerim yüksekti açıkcası. hatta teen slasher türü konusunda dizide de bahsedildiği gibi 2 saat içinde her şey olup biterken, bunu dizi yaparak yaymak, seyirciyi bekletmek ayrı bir olay-imiş. ikinci bölüm fragmanından gözüken fena olmayan bir sezon bekliyor gibi.

ha kötü mü? değil aslında, özellikle kendisiyle ve klişelerde daha ilk bölümden dalga geçmesi epey güldürdü. şöyle de saçtan ibaret seksi bir beyi barındırmakta dizi.

edvard munch'un ünlü bir tablosudur.
ilk 5 bölümü gayet seyredebilir olan bu sezon pretty little liars ile birlikte takip ettiğim 2 diziden biri
ilk sezonunu tek gecede izlediğim, orjinal üçlemedeki gibi katili hemen tahmin edemediğim çerezlik dizi.
vasat ilk sezonu ardından netflix'e geçmesiyle fena sayılmayacak bir ikinci sezon izleten ve sonunda diğer ghostface'in de kim olduğunu geçenlerde öğrendiğimiz yapım. her ne kadar reytinglerinin yine pek yüksek olmamasından ötürü 3.sezon uzak gözükse de, cadılar bayramı'nda 2.sezonda ucu açık bırakılan konuların ve tüm film-dizi bağlantısını sağlayacak 2 saatlik bir özel bölüm yayınlanacağı söylentileri dolaşmakta.

http://www.itechpost.com/articles/25959/...--- spoiler ---

geçen sezonda nasıl piper'ın esas katil olduğu bir nebze barizse de, bu sezon kadroya katılan yeni oyuncular ve kanımca emma kızımızın gelişen oyunculuğuyla sezon ortasına kadar güzel bir hava izledi. son 2 bölüme doğru börek kafa kieran'dan gelen kokular doğru çıkmasıyla, çok da büyük bir şaşırtmaca olmadı-kaldı ki dizinin film serisiyle bağlantısını ara ara hatırlatmasıyla da katilin erkek arkadaş çıkması iyi bir hareketti.


--- spoiler ---
unuttuğum ama netflix sayesinde yeniden izlemeye başladığım dizi... filmdeki ghostface abimizin karizmasına yaklaşmayan katil katiller bakalım kim çıkacak
olmazsa olmaz bir halloween bölümü yayınlanan ancak serinin en zayıf bölümü olduğunu düşündüğüm bu bölüm ile 3. sezona selam çakan dizi