seher

(bkz:selahattindemirtaş) in 20 günde 7. baskısı yapılan kitabı. bugün aldım okudum. kısa kısa hikayelerini birleştirmiş. her hikayenin içinde bir kadının hikayesi mevcut. hikayeler kısa olduğu için kitap akıcı şahsen değindiği konuları önemsiyor olsam da üzülüyor ve değişmesi için duada ediyor olsam da üslubunu sevmedim ! kitabını zaten kadınlara ithaf etmiş.
en etkilendiğim hikayesi " deniz kızı " oldu. suriyeli mülteci anne ve kızın bindikleri geminin akdenize batmasını konu almış.
itiraf ediyorum merakimdan ve çok fazla satılmış ne yazmış ki diye aldım. pek begenmedim. ( konuları zaten bildiğim , üzüldüğüm konular , hikayeler ben hikaye okuduğum zaman ana fikir ne kadar önemsesemde üslub ve sasirmak benim için önemli.
seher de kitabın içindeki hikayelerden birinin anakarakteri. adana da yaşayan kürt ailenin kızı. fabrika işçisi. fabrikada çalışan bir işçi den hoslanmakta ve ona aşık saf ve temiz olarak . ama bir gün aşık olduğu adam iş çıkışı onu arkadaşlarıyla beraber arabaya alıp ormanlık alanda tecavüz edio sonrasında ailesinin küçük kardeşine namus temizleme niyetiyle öldürdüğü kadın.