senin onu çok sevip sevmemenin artık önem arz etmemesi

geriye dönüşümsüz vazgeçme veya sevmeme hali.
durumun oluşması için bir kaç seçenek var. birincisi karşı tarafın artık sizi sevmemesidir. vazgeçmeden önce korkunç acılar yaşanır ama bir noktada anlaşılır ki hayat devam ediyor ve her şey normale döner artık bir ilişki ortada yoktur. bittiğinin tam anlaşılması için ya sizin gücünüzü toplayıp seve seve bitirmeniz gerekir aslında bitirmek değil bitmiş olanı sözlere dökmektir.
ikinci durumda siz artık sevmiyorsunuzdur bir olay neticesinde kafaya bi anda dank edebilir. artık sıkıldığınızı fark eder önce kendinizden nefret edersiniz ve ne olursa olsun sürdürmeye çalışsanız da nafiledir elinizden artık o güzel sözcükler mesajlara dökülmez, aşk dolu gözlerle karşıya bakmazsınız ve siklememe katsayınız gün geçtikçe artar; arttıkça karşı taraf bunun farkında varmaya başlar ve ilişki öyle ya da böyle biter. içiniz hep buruk kalır ama yürümeyeceğini bilirsiniz. öyle büyük bir burukluk da değildir nitekim artık sevmiyorsunuzdur. üçüncüsü iki tarafın da birbirini hala seviyor oluşu ama ortada büyük problemler olmasıdır. hayat görüşleri olabilir bazı konularda veya kişilerin hayatlarında saçma dönemlerde karşılaşmış olmaları ve anın büyüsüyle rüya gibi bir ilişkiye başlamış olmaları sonucu uzun bir süre devam etmesi ve bu süreçte bu sorunların kendini açığa çıkarmasından doğar bu şekil. tartışmalar gün geçtikçe artar; iki taraf da yorulur ve yıpranır. en zoru da budur birbirinizi severek ayrılmak zorunda olduğunuzu kabul etmek zorunda kalırsınız öyle ya da böyle artık ilişki yürümez durumdadır. "aşk her şeyi yener" artık işlemez duruma gelir ve uzun uzun konuşulur ama iletişimde kalınmaz çünkü o en zorudur. onun da sizi hala sevdiğini bildiğinizden sizin için de en zorudur. boktan sebeplere boktan şeylere koskoca bir gelecek yanmış kül olmuştur. kabullenmesi en zor olanı yapmış, ne olduğunu günlerce kavrayamadan öylece kalakalmışsınızdır. onun sizi sevmemesinden çok çok daha zordur o da sizi severken sevdiğinizle aranızdaki her şeyi bitirmek. kimin kimi sevdiği zaten artık önemli değildir. hayat cehenneme dönmüştür ve psikolojiniz bozulmaya başlamıştır. çok yoğun anlardan birinde malum konuşma yapılmak zorundadır çünkü asla kendi kendine sonlanmayacaktır. tartışmalarda suç başlarda kendinde aranır tartışmalar arttıkça karşıya yüklenir. eş zamanlı birbirine saldırı sonucunda insan yükü taşıyamaz hale gelir ve hiçbir şeyin önüne geçemeyeceğini düşündüğünüz aşkınızın önüne uykusuz geceleriniz, kıskançlık krizleriniz, bok içinde yüzmeye başlamış kariyeriniz geçmiştir artık. sonrasında ben bunu nasıl yaparım diye ağlanır kafalar patlatılır suç tekrar kendinde aranır ama aslında kimse suçlu değildir. sadece farklısınızdır ve bu farklılık görmezden gelinemeyecek sonunda ilişkiyi her gün tartışılan tahammülsüzlüğün boyu aştığı beyne sıçradığı gözlerden ağızdan fışkırdığı bir hale gelir. durdurulmayan fırtına artık sizden bile güçlüdür ve siz artık o fırtınanın merkezinde ordan oraya koşarak hayatta kalmaya çalışarak bir yere varamayacağınızı fark eder, yorulursun. sonunda da yürümeyi bırakır fırtınanın sizi savurup nefessiz bırakmasına izin verirsiniz. sonuncusu ise iki tarafın da birbirini artık sevmemesidir. içler buruk kalır ama en kolayıdır. yaşanmış anılar düşünülür, üzülünür ancak önünüzde koca bir hayat vardır. çabuk atlatılır.
benim tarafımdan mı- karşı taraf açısından mı önem arz etmiyor olduğuna göre değişir durum.ben sevdiğim halde artık önem arz etmiyorsa durum fena çünkü yapılabilecek herşey yapıldığı halde hiçbir umut yoktur...ama ben sevdiğim çok çok sevdiğim halde karşı taraf açısından bu sevgimin bir önem arz etmiyor olması hala çaba sarfedebileceğim ve bir gün mutlaka ikna edebileceğim anlamı taşır.hangi açıdan bakarsan bak sonuç (bkz: the end)