sevgilisi varken başkalarına kayıtsız kalamamak

son aşamada, bitime doğru yaşanan bir durum. boşlukta, ne istediği artık; "istediğinin farkında olamayan insan"a dönüşmüş taraflarda hayli yaygın.

görünürde devam eden bitmemiş bir sevgili var ancak buna rağmen her türlü talebe yanıt vermek adını boş geçilmiyor. sanırım "nasılsa sona yaklaştık yakında bitecek varam da yeni bir sevgili adayı bulam" anlayışının bir sonucu bu. yedekleme adına elini çabuk tutmak gibi bir şey. tamamen bitirmek yerine şeklen de olsa devam ederken başkalarına yazılmak da kendi içinde başka bir çelişki, tuhaf çok tuhaf.
herkes önündekiyle ilgilenmeli, aynı anda hem çikolataya hem vanilyaya sahip olamazsınız.

sonra vay efendim neden benim başıma bunlar geliyor da bilmemne dövünmeler. daha biri bitmeden diğerine atlarsanız zaten o şey de tahminen başlamadan bitecek, daha kötüsü bu kısır döngü devam ede ede bir gün neden yalnız olduğunuz sorusunun cevabını inkar edemeyecek kadar kesin bileceksiniz. kimseyle oynamayın, olmuyorsa gitmiyorsa frozen'da dedikleri gibi let it go yani. ne kendi zamanınızı çalın, ne başkasının. bir de üstüne böyle boynuzlama faaliyetlerini kimse hak etmez, yapmayın.
yedek anahtar mantığı ve kendini her zaman garantiye alma mantığı ama çok çirkin bir şey sevgili konusunda bu tür davranışlar ...
sevgilisi yatakta zayıftır... net.

ayni anda iki kisiyi sevebilmek