şevket altuğ

gönüllerin süper babası olan, 11 kez altın portakal almış, galatasaray liseli güzel oyuncu. kapıcılar kralı, hababam sınıfı, perihan abla gibi pek çok iyi işte yer almıştır. nedense benim için ideal baba denildiğinde kendisi ve süper baba dizisinde canlandırdığı fiko karakteri gelir gözümün önüne..
hakkında yalnızca bir entry girilmiş olması büyük ayıp. kendisini uzun süredir herhangi bir yapımda görmüyor olmamızın sebebini kendisi açıklamış:

“türk toplumunun değerleri değişti. türk toplumuna sunulan işlerin içerikleri değişti. yani ben şu andaki içeriklerle hiçbir dizinin içinde olamam. eleştiri olarak kabul etsinler, biraz da yaşlılığıma versinler… bütün yapılan işlerde tabanca, tüfek, millet birbirini öldürüyor. bütün erkekler sakallı. bizim zamanımızda sakal rol gerekirse bırakılırdı. bu ortamda ben olamam. çünkü biz yaptığımız işlerde topluma sevgiyi, hoşgörüyü, toleransı, birlikte yaşamayı, dayanışmayı öğretmeye çalıştık. böyle bir senaryo ile karşılaşırsam yaşıma rağmen hâlâ oynayabilirim. ama karşılaşacağımı da pek zannetmiyorum”

şu surata çamaşır suyu döksen yumuşamaz: