tarım bakanlığının ironik kamu spotları

ultra-hiper trajikomik ürünlerdir!
akıl sağlığımızı tehdit kaynağıdır!
acaba, akp içine sızmış paralellerin işi mi? dedirtendir!

son 2-3 yıldır bu kamu spotlarını hazırlatıp ekranlarda yayınlatan muhterem bakanlık bürokratlarımıza, naçizane sorularımız var:

1- son 12 yıldır, anadolu yarımadasındaki kullanılabilir tarımsal alanlar ile orman varlığının azalmasına neden olan tarımsal ve kentsel politikaları uygulayan babam mı, çapulcular mı, yoksa partinizin hükümeti mi idi?
2- son 12 yıldır, tarımsal ve kentsel ihaleleri alan ve gerçekleştiren şirketler, kendi yandaşlarınızın mı, babamın mı, yoksa ayı sözlük yazarlarının mı idi?
3- son 12 yıldır ortaya çıkan su yetersizliği ve doğal afetlerle ilgili sorunların yönetiminde zafiyete düşen biz mi, iktidarı elinde tutanlar mı?
4- son 12 yıldır, akp'nin rezil, kendi toprağını talan eden ve bilimsel ilkelere aykırı kent ve doğa zihniyetine karşı direnen herkesi ve her düşünceyi reddeden, yok sayan ve hatta ezip öldürmekten çekinmeyen akp mi, yoksa zimbabwe'nin derin devleti mi idi?
5- e o zaman, bu ne perhiz ne lahana turşusu ulan! demezler mi size? gücümüz mü var durduralım veya rüyadamıyız ki uyanalım?
bu spotlarda, su ve toprağın korunması için uyarı yapan mesajlar kime?
maksadınız ne? içinizdeki öküzleri gizlice eğitmek istiyorsanız, hizmetiçi eğitimler yapsanıza lan!!, dedirtendir!

(bkz: günah çıkartmak)