tarot falı

78 adet karttan faydalanarak geçmiş ve gelecek hakkında bilgi verdiğine inanılan fal çeşidi.
(bkz: yersen )
22 büyük arkana, 54 adet küçük arkana bulunur. büyük arkanayı oluşturan kartlar aslında inisiyasyon sürecini gösteren şemalardır. her kart ruhsal yolda ilerlenen bir aşamayı tasvir eder. yol ilk kart olan divane ile başlar ve yolun sonundaki tanrısal bütünlük olan dünya/evren kartında biter.

en sevdiğim kelt haçı açılımıdır. genelde isabetli bir faldır fakat zordur da derinine inmek. kartların birleşimi, yerleşimi, ters ve düz anlamları vs bilinmeli. zaten bir süre sonra sezgisel olarak kartın anlamı dışına çıkarsın. söylemen gereken şey karttaki bir ayrıntı olarak karşına çıkar ve ilham alırsın.
tarot geleceği göstermez oldurur derler ve derim. ömrümün yarısında baktığım için baya bir şey anlatır sana anlamak istersen tabiki! açılımlardan en güzeli azizenin sırrıdır benim için, zor bir açılım fakat ne var ne yok döker ortaya
steampunk destesi var ilgi çekici
kartların, hediye olarak gelmesi lazım kendin alınca olmuyor ne yazık ki.
fal değil kehanet sanatı *
birkaç kez baktırdığım faldır. aslında her seferinde eğlencesine diye işe kalkışsam da, sonucu mutlaka şaşırtıcı olmuştur.
daha az evvel kelt haçı açılımıyla kendime açtığım fal.
fal değil, kehanet sanatıdır.
homojen derginin yeni sayısında tüm burçlar için ayrı ayrı ele alıp analizler yapacağım fal şeysi. beklemede kalınız efem.
futurelavirs'in kaleminden 2018 yazında burçlara göre tarot açılımları;

https://homojendergi.com/2018-yazinin-bu...
futurelavirs'in kaleminden 2019 ikizler burcu tarot yorumlarını okudunuz mu?

https://homojendergi.com/2019-ikizler-bu...
eğlencesine uygulattırıp da kendimden utandığım tek yalancıbilim ürünü herhalde. diğerlerini hiç uygulamıyorum bile. protein konformasyonu çözümlemeleri ile uğraşmak varken new age uygulamalarını ne yapıcam?