terminator: the sarah connor chronicles

başrollerde lena headey'i sarah connor ve thomas dekker'i john connor olarak izlediğimiz 2008'de 2 sezon olarak yayınlanan aksiyon, bilim kurgu dizisi.

(hatırladığım kadarıyla) konusu: terminator 2 ile 3 arasındaki zaman diliminde geçiyor. gelecekten john'u öldürmesi için gönderilen cyborg cameron(summer glau) john tarafından yeniden programlanır ve sarah'la john'u gelecekten gelen terminatörlerden korumaya çalışırlar her bölümde ayrı bir olaylar silsilesiyle. ikinci sezonda kadrosuna john'un amcası olarak brian austin green ve garbage'ın solisti shirley manson'ın da katılmasıyla epey ilginçleşmişti. gerek olay örgüsü ve aksiyon ögeleri, gerek lena headey'in dozunda soğukluğu ile linda hamilton'ı aratmaması; hele de summer glau'nun duygusuz, mimiksiz hareketleri için bile izlenebilecek epey başarılı bir yapım.

trailer -
lena headey ve summer glau ya aşık sebebi olan dizidir, keşke bitmeseydi dedirtmiştir
izlediğim ilk dizidir, yeri çok ayrıdır bende. garip robot cameron, badass anne sarah connor ve ergen liseli john connor'ın gelecekten gelenlere karşı hayatta kalma mücadelesini anlatır. izledikçe o garip ailenin bir parçası olursunuz.
bu dizi sayesinde lena headey gözümde cersei değil sarah connor olarak kalacaktır hep.
bir de ilk celebrity crushım thomas dekker'la tanıştırmıştır beni dizi. hala ağzımın suları akarak takip ediyorum kendisini.