the avengers

yenilmezler. marvel dünyasında ki kahramanların ilk filmi. dün itibariyle seyredildi. yeterince beğendim. özellikle final nefis olmuş. tamam yine mantık hataları var ama en azından batteship teki gibi gözümüze sokulmuyor. hulk çok iyi.
şimdiye kadar izlediğiniz süper kahraman filmlerini unutun desem yanlış söylemiş olmam sanırım, aksiyonsa aksiyon, görsel efektse görsel efekt ve komediyse gerçek komedi, piyasadaki komedi filmlerine taş çıkarır bu film.

--- spoiler ---

hulk'un loki'nin ben tanrıyım dedikten sonra yerden yere vurması tüm sinemayı yardı bu arada 2ci haftasında olmasına rağmen doluluk 100% dü belirteyim.

ve yine

hulk ve thor'un devasa yaratığı alt edip bina içine düştükleri sahnede hulk'un thor'u tek yumrukla kadraj dışarısına çıkarması da çok komikti.

--- spoiler ---

kısacası verilen her kuruşuna kadar hak ediyor bu film.
bir dc'ci olarak marvel'ın da olsa popüler bir süper kahraman topluluğunu sinemaya taşımasıyla başarılı bulduğum filmdir. ekip olarak güçlü bir kadın figürü eksikleri olduğunu söylemek durumundayım yine de. justice league'in prestijine rakip olamazlar bu yüzden. çizgi roman evreninde thor'u kadın yapma sebepleri de bu bence. wonder woman'a rakip yarattılar kendilerince. dc fanboyluğuna başladım gidiyorum ben.