the different company rose poivree

2000 yılında thierry de baschmakoff önderliğinde kurulan the different company parfüm evinin de bachmakov ile en çok bilinen üyelerinden rose poivree.

tasarımı parfüm dünyasında en sevdiğim burunlardan olan jean claude ellena'ya ait. ellena'nın her parfümü gibi hafif, yorucu olmayan ama güçlü bir koku.

ilk etapta ferah bir gül kokusuna daha sonra baharatlar ekleniyor. bu fazda içinde nota olarak geçmese de güçlü bir kavun kokusu alıyorum. daha sonra baharatlar biraz daha geri plana çekilerek parlak bir gül kokusuna dönüşüyor.

genel olarak çok değişim geçirmeyen bir parfüm, içinde olduğu söylenen civet feromonları kokuya hafif kirli havasını vermeye başlıyor ve parlak ferah temiz gül kokusunun yanında duyulan bu kirli koku bence parfümü daha seksi bir hale getiriyor. kısıtlamalardan dolayı gerçek civet kullanmaları pek olası değil ama bu kirli tonu vermeyi çok iyi başardıklarını söyleyebilirim.

kör alışa uygun olmayan, erkeklerin parlak gül notası ile fazla kadınsı, kadınların ise fazla baharatlı ve kirli bulabilebilecekleri parfüm unisex olarak sınıflandırılmış. herkesin teninde aynı kokmayan kokulardan olmalı çünkü yapılan yorumlarda insanlar ter gibi koktuğundan bahsetmiş ki ben tam aksine çok ferah, parlak, romantik ve tenimde gelişimini gayet hoş buldum.

kalıcılık maalesef çok yüksek değil, 6 saat kadar tende duruyor. ilk bir saatinde yayılımı fena değilken sonra tamamen tene yakınlaşıyor. performans parfümü değil ama koleksiyonumda olmasından çok mutlu olduğum bir parfüm.