toplum eşcinsel evliliklere hazır değil

oysa üzerine titrediğimiz toplumumuz, laf söyletmediğimiz "örf ve adetlerimiz" söz konusu olduğunda hep hazırdır.
yalnız yaşayan bir kadının adı orospuya mı çıkarılacak, toplum dünden hazır..
farklı yaşam tarzlarına sahip insanlar linç mi edilecek, hoop, toplum yine hazır.
kadın cinayetlerine, çocuk emeğinin sömürülmesine, tacize, tecavüze, dayağa, şüpheli asker ölümlerine, 10 yilda 11.000 isçinin "kaza"lara kurban gitmesine, 15 yaşındaki bir çocuğa 300 kişinin tecavüzüne...... bunlara hep hazır toplum. bütün bunlar olunca ne incinir ne gocunur toplum....
ama eşcinsel evlilikler mi dediniz? orda bir kere durun....
biz milli ve manevi duyguları hassas bir toplumuz...
buna henüz hazır değiliz...
milletin kafasını bozmayın...
evlilik diye bahsettiğimiz olayın tamamen toplumsal bir olay olduğunu varsayacak olursak toplum eşcinsel evliliklere hazır değildir evet. çünkü sen evlensen bile alt komşun seni evli görmeyecekken, üst komşun evli olmadığı ve metres hayatı yaşamasına rağmen onları evli görecekti bu salak toplum. bu yüzden toplum henüz eşcinsel evliliklere hazır değildir. ancak sosyal haklar açısından eşcinsel evlilikleri önemsemek gerek.
yaa evlenilse ne olacak ? evlenilmese ne olacak ??? ne yani bu konu asırlardır tartışılıyor ama malesef ki herkes saman altından suyunu yürütüyor istediği gibi.

ayrıca eğer böyle bir duruşa karşı çıkan biri varsa ya gizli gay'dir veya gizli lezbiyen !!! sonuçta dötünden korkusu olmayan bu tür durumlara agresif yaklaşımlarda bulunmaz !!! içinde bastırdığı ve/veya bastırmaya çalıştığı ikinci bir karakteri barındırıyordur.
kapitalizm hazır değil buna . üretmeyen her şey işe yaramaz. 'lanet üreticiler'