tüm müstehcen sahneleri kesip artı on sekiz koymak

dün gece kanal d'de yayınlanan kaybedenler kulübü'nde fark ettiğim durum.

kırpa kırpa kuşa çevrilen ve neredeyse ortada film adına bir şey kalmayan görsele usulen +18 ibaresi konmuştu. aynı durum, duvara karşı, ıssız adam gibi bazı fimlerde yaşandı. seks sahnesi bir yana öpüşme sahnelerini bile kesip biçip ekrana +18 koymak nasıl bir ziyanlıktır nasıl bir döl israflığıdır çözmedim sözlük. ya makaslamayın ve artı onsekizin kakkını verin ya da makaslanmış olarak yayınlamayın.
dün gece bilgisayar başındayken tv açıktı. maksat fonda ses olsun. bu film gösteriliyordu. neyse, kulağıma sevişmek vb. kelimelerin iliştiğini hatırlıyorum. sanırım +18 olmasının sebebi bundan ibaret... konuyla doğrudan alakalı değil ama cnbc-e de sex kelimesi geçen diyaloglarda altyazıda tuhaf tuhaf ibareler kullanmaya başlamış. (bkz: işte buralar komple yalak)
iktidardan çok iktidara yapılan yalakalıktan kaynaklanan durum gibi görünüyor. penisiline yapılan; fıkra haliyle komik, gerçek haliyle garabet bir sansürü televizyon yayıncılığına ve hayatımıza kattıkları için ne kadar teşekkür etsek az.

islam kelimesine de aynı muamelenin yapıldığı gün... ggoooodmorning babylooonnn!