tuzluçayır

doğup büyüdüğüm mahalle. iki gündür ağır polis müdahalesi ile yerle bir edilmiş mahallem. cami-cemevi adındaki provokatif projeye "hayır!" dedikleri için ağır saldırıya uğrayan sevdiklerimin, yakınlarımın oturduğu mahalle. "sizi öldüreceğiz alevi köpekler!" diye bağıran polislere "taş atmayın!" diye sağduyu çağrısı yapan güzel insanların yaşadığı mahalle.
direnişe devam eden mahallem. yine savaş alanı gibi. evinize dönün anonsu yapan tomaya balkondan sarkan bir teyzenin cevabı: "ethem'in katilini verin."
beypazarı'nda yapılanların aynısı bu mahallede de yapılmaya çalışılmış, ankara idilcan kültür merkezi pompalı tüfekle saldırıya uğramış lakin faşistler polisin desteğini almalarına rağmen umdukları sonucu alamayıp kaçmak zorunda kalmışlardır.
gerekli uyarı ise " bu bir provokasyondur, bir daha buraya gelirseniz kemiklerinizi kırarız." şeklinde tuzluçayır halkı tarafından yapılmıştır.
ankara devgenç'in mahalleye saldıran faşistleri tanıyanların kendilerine bu faşistleri bildirmeleri konusunda bir çağrısı var. ankara devgenç'in yaptığı açıklamaya göre, ankara'da saldırıya karışan faşistler bir bir bulunup cezalandırılacak.