martayi

Durum: 7 - 0 - 0 - 0 - 03.12.2012 15:36

Puan: 70 - Sözlük Kezbanı

12 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

sms

bir tutku olmuştur kimileri için. ama tehlikeli bir tutku.

ben

varlık sebebi için sen'e ihtiyacı olmayan; sen'e anlam veren; sen gibi kendi dışında olmayıp, bilakis kendinde olan ve bu yüzden de sen gibi yanılsama olmayıp bilinebilen olandır. ama içinde bencilliği de taşımaktadır. yanılsama gibi gelmekle beraber bu da onun olmazsa olmazı, bir nevi ödülüdür.

bebek

saflığın sembolü; karşılık beklemeden gösterilen sevginin belki de tek örneği; büyük bir gurur kaynağı ve de belki de en önemlisi umudun ete kemiğe bürünmüş hali.

empati

birarada yaşamanın olmazsa olmazı, erdemlerin en büyüğü, herkeste olmayan, olması da beklenmeyen yeti.
zordur kişinin kendi dünyasının dışına çıkması. ve bu süreç çok yıpratır insanı. önce kendisi ile, sonra da çevresi ile mücadele etmesi gereklidir. hem kendisi engel olmaya çalışır, alışkanlıkları, yaşanmış tecrübeleri değiştirmek çok zordur ki zaten değişimin kendisi acı verir, hem de daha önce dahil olduğu ortam onu dışlar. hem kendisi ile hem de çevresi ile mücadelede başarılı olduğu zaman artık hazırdır. bu noktadan sonra yıkılması imkansızdır.

değişim

kişiye belki de kişisel gelişiminde en büyük acıları yaşatan kavramdır.
düşünsenize doğduğumuzdan itibaren bir değişim sürecine girer insan. önce diş çıkartmaya başlarız, yani olmayan bir şey olmaya başlar ağzımızda. bu bizde ateş yapar, huzursuzluk verir bize. çünkü durağan olmak ister vücudumuz. ve bu süreç sürekli olarak yaşamamızın her aşamasında huzursuzluk verir bize. dinginliğe ulaşmaya çalışırken hep bir değişim hep bir acı. ta ki ölene kadar mücadele ederiz benliğimizle. bu mücadelede tutarlılığı başarabildiğimiz ölçüde acıyı azaltabiliriz. ki bunu da başarabilen çok az kişi vardır.

gazetelerin parti bülteni gibi olması

medyanın ulaşılabilirliği ve etkileyiciliği dolayısıyla kişilerin veya grupların bu gücü kullanmak istemesi durumudur. bir noktaya kadar anlaşılır ve kabul edilebilir olan bu durum bazen çığırından çıkmaktadır.iftiralar, olan şeylerin olmamış gibi gösterilmesi, olmayan şeylerin olmuş gibi gösterilmesi vb. bir sürü dalavere medyaya olan güvenilirliği düşürmekle beraber yine de kitlelerin afyonu olmaya devam ettirmektedir.

sevgiliyi beklemek

içinde büyük umutlarında beraber size eşlik ettiği bir durum. gelecek mi, ne zaman gelecek acaba gelmeyecek mi gelse artık gibilerinden bir çok soru işareti ya da arzuyla beklenir sevgili.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 7

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.