vatan millet sakarya

milliyetçi güruhun klişe sayılabilecek hususiyetlerindendir.

başlığın bugünün popüler sayılabilecek başlığı olan abdullah öcalan ile organik bir bağı var. ayı sözlük yazarlarının bildiğini kimden saklayacağım ki?!

pkk nin marksist ideolojiden çıkıp devletle flörtleşerek amerika ve diğer dış mihraklardan zamanla silah ve para yardımı aldığını, kurulduğu günden bugüne değin ulaşmak istediği yegane hedeflerinin değişim çizgisinden anlamak mümkün: tam bağımsız sosyalist büyük kürdistan, bağımsız kürdistan, fedaral türkiyenin bir parçası olarak kürdistan, demokratik özerkliğin olduğu türkiyede kürdistan vs. arada tabi değişik ani çıkışlar, atarlanmalar da yok değil ama dikkat edilirse hedef daima küçülmüştür. nedeni üzerine çok güzel tartışmalar yapılabilir. kısaca taşeronlaşmadır bunun adı ama asıl konuyu kaçırmayalım. tek başına kaldığı devirlerde de desteğini kürt halkından almıştır. resmi anlamda olmasa da alenen bir bağı olan bdp’nin kitlesinden anlamak mümkündür. peki hangi nedenle kürt halkı pkk ye yardım etmiştir.

bariz: tc nin inkar ve asimilasyon politikası yüzünden. en büyüğü dersim olmak üzere gerçekleştirdiği bir ton katliam yüzünden. hizbullah örgütü, kontrgerillalar, aydınlarının suikaste uğratılması vs. bir turgut özal vardı bunu halledebilecek. amerika izin vermedi.

niye versin? kemalistler 1923ten başlayan bir tarihle yetinse bile türklerin gurur duyulacak bir tarihi var. adamlar üç kıtada at koşturmuş. kaç millet bunu yaptı? bir romalı, bir iskender(yunan mıdır, makedon mudur siz karar verin) ve osmanlı. askerlik konusunda, her ne kadar her türk asker doğar saçmalığına karşı çıksak da bir doğuştan kabiliyetleri var. yapıyor adamlar. amerika bundan mı korktu?

evet ama eksik, bir de müslüman kimliği var adamların. gelgelelim muasır medeniyetin her yönünde olduğu gibi sosyal devlet anlayışında da laiklik cephesinde de her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar. müslümanlar küstürüldü, kürtler susturuldu ve yok edildi/edilmek istendi, aleviler yakıldı, ermeniler, rumlar sürüldü… ve emperyalizmin en büyük kozu: bir cumhuriyet ama yara bere içinde, her bir yanı yamalı, kan akıyor. kapitalist sistemi için at koşturacağı ortadoğuda bir kale bile kalmadı. bir isim hariç tabi: iran. tukaka derler ama kapıdan sokmuyorlar amerikayı, dilleri yandı bir kere. neyse konumuza dönersek, ümmetin milliyetçiliğe döndüğü ama doğum sancısının bitmediği gibi anne karnında havasızlıktan boğulduğu bir gerçek. acı ve kaçınılmaz sonu. akp muhafazakar çizgisiyle ilk darbeyi kemalizme vurdu. devletin kürtleri katlettiğini, kemalizmi zayıflatacağını bildiği için belgelerle kanıtladı, devletin vesikalarıyla. pkk’nin katil olduğu malumdu, ama bir katil daha vardı? mit’in pkk ye para yardımı bile yaptığı belgelenmişken bu gerçekten kaçmak olmazdı. ha zaten umurlarında değildir zira istedikleri ikinci bir cumhuriyet.

şimdi ortada bir yanlışlar silsilesi, emperyalizmin alkışladığı bir deney sahası(tc, ortadoğu) olduğu malumken, çarşaf çarşaf bop-büyük ortadoğu projesi’nden herkes haberdarken, asırlarca koyun koyuna yatmış olan iki halkın(ki chpli malum vekile inat iki eşit millet/ulusun) boğaz boğaza girmesi an meselesiyken hala ucuz vatan millet sakarya edebiyatı yapmak cahillik değil midir? abdullah öcalanın masum olmadığı/katil olduğu doğru olabilir ama o tek başına var olmadı, yaratıldı. abd, tc vs. bunu ve kronoloji ile sebep-sonuç ilişkisini göz ardı edip abdullah öcalan orospu çocuğudur, ayı sözlükteki terörist yandaşı orospu çocukları vs o kadar ucuz ve saçma ki insanlar hala mı kör dedirtiyor.

kör müsünüz, görmüyor musunuz? yarın birbirimizi öldüreceğiz, haddi yok bunun, birbirimizi yok edeceğiz. koca memleket tarumar edilip yabancı postallar altında ezilecek, parçalanacak. madem bir şey yazıyorsunuz adam gibi yazın. abdullah öcalana küfür etmeniz sikimde değil. en az fb’li gs’li olmanız kadar umrumda. fakat neyden bahsettiğiniz bilin. biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar. ha yok gerçi, konuşmak da değil ki basıyor küfrü.

beyniyle testisi yer değiştirenlerdenseniz allah yardımcınız olsun. fakat edepsizliğin yeri burası değil.

edepsizliğin yeri burasıysa allah rahmet eylesin ayı sözlük’e.