vialand

istanbul eyüp'e yapılan ve açılışı 29 mayısa ertelenen tema parkı. yılda 30 milyon ziyaretçi hedefleri olan * ve içerisinde 2 tane roller coaster bulunduran ve "yerli disneyland"* olarak lanse edilen 600 bin metrekarelik dev proje. tatilya'nın 2006da kapanmasından sonraki o büyük boşluğu doldurabilir mi bekleyip göreceğiz.

tanıtım filmi :
tatilya hasretini bastırabilecek eğlence parkı, çok daha iyi oyuncakları var ama o atmosfer pek yok tabii.
(bkz: nefeskesen)
(bkz: 360)
evime 20 dakka uzaklıkta bulunan avm. güzel yer ya seviyorum burayı bir yemek katını begenmedim fast food ağırlıklı neyse birazdan gidip koton sezon indirimi ürünlerini talan edicem eheheh.
türk tema parkı. fena değil ama şimdilerde çok pahalı olmuş diye duydum.
genel olarak eğlenceli bir yer. zaman varsa hafta içleri gidilmeli. kalabalık oluyor ve sıra beklemek sinir bozabiliyor.
en çılgın üç alet nefeskesen, 360 ve adalet kulesi. diğerleri keyifli vakit geçirmek için yapılmış, beni ilgilendirmediği için hiçbiriyle zaman kaybetmedim.
nefeskesen'e iki kere bindim. o kadar kısa ki insanın hevesi kursağında kalıyor. ikinci binişten sonra doydum buna. six flag görmemiş biz garibanları sevindirecek bir oyuncak işte.
adalet kulesi korkunç. en çok bunda gerildim çünkü yükseklik korkum var. istanbul'u o yükseklikten izleyip ayaklarımı sallandırmak fena bir duyguydu. çok gerildim.
360 en fena gibi gözüken ama hiç de korkunç olmayan bir oyuncak. dönüp duruyorsun işte hiçbir gerilimi yok. ama binilse fena olmaz.

avm'sini beğendim. mağaza bölümüne cadde havası verilmiş. yemekler kapalı bir alanda yeniyor. gayet şık.

sonuç olarak geliştirilse daha güzel olacak bir park. hızlı trenler çeşitlenebilir.
vallahi ağız suyu akıta akıta youtube'dan six flag videoları izlemekten bıktım. illa yurtdışına mı çıkalım ya?
eğer kalabalıksa kesinlikle hızlı geçiş bilekliğinden alınmalı yoksa tüm gününüz sıra beklemekle geçer.
-parkın yıldızı hiç şüphesiz nefeskesen ama sadece 30 sn sürüyor.kesmedi o yüzden 3 kez bindim
-360 ikinci favorim nefeskesen den daha çok tatmin etti en azından 2-3 dk sürüyor.dönmekten inince başınız ağrıyabiliyor.en çok korku salan oyuncakta buydu. sıradan geri dönenler mi istersin oturup geri kalkan mı.
-adalet kulesinden çok etkilenmedim sadece aşağı hızla düşerken iç organlarınız yukarda kalmış hissi yaşatıyor.yinede heyecanlı.
-maceraperest te beklediğimden iyiydi nefeskesenden sonra sıkılırım diye düşünmüştüm ama daha uzun sürdüğü için ve hızıyla tatmin etti 2 kez bindim
-vikingte güzel bu sıcakta biraz ıslanıp serinlemek iyi geliyor.yağmurluk almanıza gerek yok.
bunun dışında kalan king kong,çılgın nehir,fatihin rüyası,saray salıncağı,safari tüneli kişiye göre eğlenceli olabilen ama heyecan yaratmayan basit oyuncaklar.zaman kaybetmeyin.