yıllar sonra karşılaşılan yakın arkadaşın gay olduğunu öğrenmek

beraber arkadaşlık yapıyorken falso vermemesi nedeniyle anlaşılamayan yıllar sonra karşılaşınca bir şekilde gay olduğunu öğrenip şaşırtan durum. "yavru yıllarca arkadaşlık ettik aynı kaptan su içtik onca zaman boşa geçmiş yanarım yanarım geçen yıllara yanarım imdahhtt!" hissi yaratan bu durum; pek çok sağlam ilişkinin de doğamamasına sebep olmaktadır. lakin iki gay kanka olabilecekken ya da iki gay sevgili olabilecekken bu ilişinin ölü doğumu yürekleri burkmaktadır. yapmayınız etmeyiniz geçen zaman tillahi geri gelmiyor beyler.

kendimden biliyorum öğrendim ve dedim ki: "ulan keşke daha erken söyleseydin be allahsız zaten tam tipimdin, senle kimbilir şimdi kaç yıllık ilişkimiz olacaktı."
üniversitedeki yakın arkadaşım. mezuniyetten birkaç yıl sonra bana açılması. ilk geceden sevgili olmamız. ilk sevgilim olması. büyük aşk yaşamak. bir yıl sonra onun ayrılması. elem, keder. 10 yıl aşk acısı çekmek. arkadaş kalmaya çalışmak ama onu da pek becerememek. **
tepkimi tahmin bile edemiyorum, yakın bi arkadaşım değildir heralde bu kişi benim. yakın arkadaşım olsa mutlaka anlardım, yani anlayamadıysam hiç yakın arkadaşım olmamış, sıradan biridir heralde. la zaten yakın arkadaşımla neden yıllar sonra karşılaşayım buda var. farzedelim ki yakın arkadaşım ama görüşemedik, neden daha önce söylemedin derdim, yanında olurdum her zaman ki gibi.
bu da başıma gelen olaylardan biri, ilkokul ve ortaokuldan sıra arkadaşımı yıllar sonra bulduğumda aramızda şöyle bir diyalog geçti:

+sana bi şey diycem ama benimle arkadaşlığını kesmenden korkuyorum
-söyle yahu
+ben geçen gece tek yön'e gittim, inşallah bunu öğrenmen arkadaşlığımızı etkilemez
-nee bensiz mi gittin?? bunu öğrenmem değil de, bensiz gitmen arkadaşlığımızı etkiler... *

ayy o nasıl güzel bir rahatlamadır... paylaşımlar ve bağ daha da güçlenir...