yüzüne bakılmayacak insanların havasından geçilmiyor oluşu

bağcılar'da oturan esnaf hasan emmiden bugün duyduğum serzenişli aforizmal çıkış. belli ki adam çok dolmuş, delirtmişler.

havalılıktan doğan yüksek irtiffa hali; üzerine fazlaca düşünme gereği bulunmayan, insancıllık ve global hümanizme tepki olarak doğan türler olduğuna karar verdiğim insan tepkileridir aslında. mesela insanları anlamaya ve kazanmaya çalışırken egoist, çirkin ve iç dünyalarının da falasıyla kanalizasyon kıvamında oluşunun yarattığı bir geri çekilme anı var. o an insan olma hakkından feragat ederek bir hayvana mesela bir kaktüse dönüşüp yaşamımın bundan sonrakini kısmını bu şekil idame ettirmek istiyorum.

kimseye kimsenin çirkin demeye hakkının olmadığı bir evrende, sınırları fazla zorlayıp sinirleri fazlaca germeme; havalı olma durumunu dengeleme dileğiyle...
azami derecede fotoşopun nimetlerinden yararlanma, kelime dağarcığına en hızlı şekilde '' kalite, elit, seviye '' kelimelerini ekleme, steroid takviyesiyle kasları şişirip vücudunu sergileme gibi nedenlere dayanır. devir sosyal medya devri; önemli olan nasıl göründüğün değil, kendini nasıl sunduğun.
burun yok eden fotoşopun mucidi olan güzide insanlar...
söylenenlere ek olaraktan, ne yazık ki yine de biraz bizim kaynaklandırdığımız-daha doğrusu desteklediğimiz oluşum.

selam-naber'den öteye gidemeyen veyahut kafası bacak arasından sonra anca bi saçına/başına yetişebilen beylere bilhassa verilen gazlar, beğeniler ile istemdışı meydana gelen oluşum. sen, ben desteklemesek de o 3.kişi işte bunları görünce eriyor gidiyor, haliylen de maddi/manevi neyin eksikliğini çekiyorsa bu şahıslar da o boşluğu bir güzel bununla dolduruyor.
çözümü nash dengesinde saklı olan sorun.