zeytinli rock festivali

gitmek gitmek istiyorum ama param yok. ay benim hiç param yok. öğrenci olmak bunu gerektirir.
ekip şahane, 22-23 ağustos programına katılmak için ofisçek anlaştık, telefonlar kapalı, kafalar sadece müzikle dolacak..

oradan da belki bi küçükkuyu ve çanakkale yaparız kim bilir..
şu an ana sahne önünde mükemmel atmosferi canlı yaşıyorum..
burada olan yazarlar bi ses etsin..


şebnem ferah
redd
demir demirkan
melis danişmend

ile gece mü-kem-mel olacak..
sanki tüm boluya bedava bilet dağıtmışlar da boluluların doluştuğu festival. gitmedim, sosyal ağlar sağ olsun kimler orada biliyoruz. geçen senenin kadrosunu yeğlerim, sorry.*
anca ayılıp mide bulantımdan arınıp yazabiliyorum..

iki gecelik çadır kamplı biletimiz olmasına rağmen, çadır alanlarının iğrençliği ve ana sahnede ses sisteminin boktanlığı ile sadece cumartesi gecesine katıldım, şebnem ferah'ı ankara'da istanbul ve bursa'da defalarca canlı dinledim ilk defa bu kadar rezil bir ses ile karşılaştım zira ses sistemi bok gibiydi..

ciddi derecede rezil bir festivaldi, bi kere ortalık yere işeyen sıçan esrar çekmiş sevişgen tiplerin haricinde, biletlerimiz olmasına rağmen bileklik saçmalığına tabi tutulduğumuz için görevlilere de ayrıca nefret doluyum..

alkol ve esrar ile alıp veremediğim yok ama benim çantamı didik didik kontrol eden şerefsiz güvenlik görevlisi, yanımda ayakta bile zor duran keşe omzuna dokunarak girebilirsiniz demesi işi iyice zıvanadan çıkarttı..

her yer liseli sevişgen ergenlerle doluydu..

dilerim zeytinli beldesini daha fazla talan etmeden festivalimsi iğrençlik tekrarını durdurur..
bu sene 24-25-26-27-28 ağustosta yapılmakta olan festivale beş günlük kombine biletimle çadırımı aldığım gibi katılmaktayım. harika isimler ve konserler olacak bunu kaçıramazdım. gelmek isteyen ya da gelen yazarlar olursa iletişime geçelim görüşelim. çok eğleneceğiiiiz çooook.
festival kapıdaki izdiham ve on saat süren kuyruk bekleme ile başlasa da ilk gecesi olan 24 ağustos tam anlamıyla ustalara saygı gecesi olmuştur! alternatif ve rock müziğin duayen isimleri yaşları ile ters orantılı performansları ile zeytinliyi inlettiler dersek yalan söylemiş olmayız! kurtalan ekspres ve moğollar bu işin üstadları olduklarını bir kez daha kanıtlarken! gecenin headliner'ı, eşsiz seslisi, efsanesi, aşkım, canım, bir tanem selda bağcan olmuştur. orkestrası boom pam ayrı bir tatlı ve şahanedir! bir dünya starı gibi festivalde izdihama neden olmuş ve zeytinli sahili konser sonrası beş dakika "selda, selda,selda..." sloganları ile inlemiştir. böyle insanlarla aynı yüzyılı paylaşmaktan her zaman gurur duyacağım çünkü müziğinin yanında bir felsefesi, duruşu olan isimler oldukları için efsaneler! dün gezi, ali ismail korkmaz, berkin elvan, sivas katliamında katledilen aydınlar, barış manço, cem karaca, bahadır akkuzu aynı sahnede anıldı ve yadedildi! ilk gün bu şekilde aşkitomlar... ama gelmeyen bin pişman çünkü süper ötesi eğlence garanti! diğer günleri de vaktim oldukça aktracağım. öptüm.
25 ağustos gecesi de ilk geceki tempo ve yüksek enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyen organizasyondur efendim. hatta 24 ağustosun sonradan eklenmesi üzerine asıl geliş tarihi 25 ağustos olanların eklenmesi ile birlikte mükemmel kalabalık seviyesine ulaşmıştır. saat 17:00'de fethi okutan'la başlayıp, the ringo jets ve gece ile devam eden festivalin ikinci günü saat 19:00'da ceylan ertem'in performansı ile enerjide zirveye çıkmıştır. sahnede ali ismail korkmaz, özgecan arslan ve trans nefret cinayetine kurban giden hande kader'i anmayı unutmayan ceylan ertem saatlerce alkışlandı. ardından izdiham seviyesindeki manga konseri eğlencenin son noktasıdır dedik ama ne zaman efsaneler efsanesi teoman kırmızı perdeli arka plan ve kocaman şık abarjurlu sahne dekoru ile sahnede elinde akustik gitarı gözüktü hepimiz oracıkta eriyip bittik. teoman'ın ardından gecenin headliner grubu duman yaklaşık üç saat boyunca söylemedik şarkı bırakmamacasına sabahın ilk ışıklarına kadar enerjinin dorukta olduğu bir konser verdi. ikinci güne kadar her şey mükemmel giden festivalden şimdilik notlar böyle... diğer günlerde görüşmek üzere ayı sözlük festival timi sevgiler diler... öptüm.
enerjinin bir dakika dinmek bilmediği festivalde 26 ağustos günü birbirinden başarılı müzisyenler sahne aldı. saat 17:00'de deniz tekin mükemmel sesi ve tarzı ile sahnenin açılışını yaptı. sahneden indikten sonra da çadır kampındaki çadırında kaldı ve tam bir festival kafasında olduğunu anlamış olduk dahası kendisini bu yönüyle de çok sevdik. ardından adamlar ve babazula'nın ortamı çoşturan performansları alkol oranının artmasıyla seyirciyi tam olması gereken kıvama getirdi. zakkum'un sahneye çıkması ile herkes deyimi yerinde ise sarhoşluğun son sınırına yaklaştı zakkum sonrasında sahne alan cem adrian ile melankoli seviyesi allahu ekber dağlarına çıkmış oldu. daha fazla melankoliye boğulamayız derken efsaneler efsanesi, senelerin üstadı her şeyi ile güzel adam feridun düzağaç sahnede arz-ı endam etti ve ortalık adeta inledi! ardından gecenin en enerjisi yüksek performansı ile athena yaklaşık dört saatlik performansı ile herkesi zıp zıp zıplattı! sabahın ilk ışıklarına kadar konseri bitirmeyen athena mükemmel bir kapanış konserine imza attı. ayrıca benim en en en çok sevdiğim athena şarkısı ses etme'yi de çalınca ben de yerimde duramayıp kendimi attım serin sulara! tek kelime ile müthişti! festivalin üçüncü gününden notlar bu şekilde. son iki gün için geri sayım başladııı... öperim.
her yıl evimin dibinde olan festivaldir. bu yıl gitmeyesim tuttu.
hepberabear'in festival ile ilgili kocaman gün gün bir özeti var ki, o anı yaşayamasanız da o coşkuyu hissediyorsunuz.

okuyunuz;

http://homojen.ayisozluk.com/2016-zeytinli-rock-festivali/