13 kasım 2022 istiklal caddesi patlaması

yayın yasağı geldiğinden net bilgiler edinilemeyen patlamadır.yaklaşan seçimler öncesi insanın aklına bir sürü şey geliyor. neyse.
patlama sonrası sosyal ağlara erişim de engelleniyor sanırım, vpn ile girilebiliyor ancak. 6 ölü, 81 yaralı olduğu söyleniyor. twitterda bazı videolar yayınlanmış, içler acısı görüntüler. gökkuşağı renklerine sahip hiçbir objeyi istiklal caddesine sokmayan polis bombaları gözden kaçırıyor maalesef. iç işleri bakanı hala eşcinsellerle uğraşsın, suriye'de açılışlara katılsın. ülkede insanlar ölüyor, umurlarında bile değil.
bu iktidar boyunca hem yargıyı hem kolluk kuvvetlerini ilgilendiren bir sürü kanun değişti ve aslı işlemlerin yapılması eften püften konuların öne çıkarılmasıyla adeta engelleniyor. bombacı katil hırsızın arsizin yolsuzun peşinde koşacak adamlar lgbt peşinde fırıncılar odası peşinde koşuyor. yakalanan sorgusu yapılan davasi görülen ve bir sürü emek harcanip içeriye atılan adamlar afla salıveriliyor.


hepimiz neler olduğunu biliyoruz tahmin edebiliyoruz. umarım hala demokrasi ile birseyler çözülebilirken çözülsün ve bu kötü gidişat bitsin artık.

çok şey değil düzgünce yaşamak istiyoruz. insan gibi.
saldırıyı gerçekleştiren suriye uyruklu teröristi yakalamışlar. adının ahlam albashır olduğu haber edilmiş.

https://www.odatv4.com/guncel/ojeli-bomb...

https://www.odatv4.com/guncel/canli-odat...