19 mayıs gösterilerinin yasaklanması

2012 yılına kadar devamı gelen stadyum beklemelerinin ,soguktan yada sıcaktan bayılmaların ,ayakta dikilmelerin bittiği gündür.
atatürk ile ilgili olan ne varsa yok eden hükümetin yeni yasaklarından biri.
angarya haline gelen kutlamalar için mantıklıdır. temsili olarak ankarada yapılmaya devam edilecek. zaten etkinlikte yer alan çocukların aileleri dışında seyirci bulabildiğini sanmıyorum artık. <br> <br>(bkz: eskidendi çok eskiden)
o değilde resmi bayram tatilleri de yapılmayacak denirse o zaman görürüm, iyi oldu çokta güzel oldu diyenleri,özellikle buna sevinen öğrencileri. ileri demokrasi daha başımıza neler getirecek durun siz.
birinin kurbanın arkasına çömelip ötekinin de kurbanı ittirip düşürdüğü ve pet şişelerden yapılan maçları yaşayamayacak bir nesil olması çok üzücü. <br> <br>önce 29 ekim sonra 19 mayıs bakalım sırada ne var? sabrımızı daha nelerle sınayacaklar?
19 mayıs kutlamaları sadece sportif ya da görsel bir şölen değildir. gençlere binlerce gencin tek vücut, tek beyin olarak hareket edebileceğini öğretmesi açısından son derece önemli bir etkinliktir. <br> <br>gençlerin derslerini etkiliyor mazereti ise trajik bir açıklamadır. gençler sadece sınavdan sınava koşan ve hayata sadece iyi bir üniversite kazanma amacıyla gelmiş robotlar değildir. düzenli spor yapmak, sosyalleşmek, içindeki enerjiyi spor aracılığıyla tüketmek gençlerin hem fiziksel olarak daha sağlıklı olmasını sağlar, hem de davranışlarını olumlu yönde etkiler. <br> <br>bu ülkenin kendini değersiz hisseden, ezilmiş, örselenmiş gençleri 19 mayıs günü yaptıkları gösteri ile binlerce insanı stadyuma çeker, televizyonlarda boy gösterir ve ailesinin kendisiyle nasıl da gurur duyduğunu görür. hayata hep seyirci olarak katılan gençler ilk kez sahnededir. binlerce insanın önünde edindiği bu tecrübe, onun kişisel gelişiminde büyük bir kilometre taşıdır. <br> <br>bana "ama soğukta, sıcakta bayılıyorlar, yoruluyorlar" demeyin. onbinlerce gencini işkence tezgahından geçirmiş, 17 yaşındaki evladının yaşını mahkeme kararıyla büyüterek darağıcına göndermiş bir zihniyetin ağzından çıkınca bu sözler hiç inandırıcı gelmiyor. <br> <br>asıl sorun, bu bayramın adının "atatürk ü anma bayramı" olmasıdır.