29 ekim 2013 polis müdahalesi

tüm yurtta yaşayan tek kaynaktan yönetilen müdahale zinciri.

bursa: heykel'e gelen kalabalığa polis müdahale etti, yaşanan tartışmada dayak yiyen göstericiler oldu.

ankara: bayram için toplanan kalabalık yer yer şehir dışından gelen takviye güçlerin de yer aldığı çevik kuvvet polislerince dağıtıldı.

istanbul: taksim'e gelenlere adres olarak marmaray'ın açılışının yapılacağı muhit gösterildi; bayram kutlamak yerine açılışa katılmaları söylendi. kimliği toplananlar ve gözaltına alınanlar oldu. günlerdir bu günü bekleyen kadıköy nispeten daha rahattı, gösteri toplanma ve konserlerin belediye destekli olduğu kadıköy; nispeten demokrasinin yok olmadığı yerlerden biri olarak dikkat çekti.
nınınıya polis müdahalesi başlığını gördüğümüzde o nınınıların kim olduğunu hemen tahmin edebiliyoruz artık. ve bu yüzden de eskisi kadar ilgi görmüyor artık.

insan donarak öldüğünde bir yerden sonra acı hissetmezmiş ya. duyarlılığını kaybetmek de öyle bir şey. o kadar kolay ki...

(moralim o kadar bozuluyor ki, öfkem giderek bezginliğe dönüşüyor, o meşhur orantısız zeka içeren esprileri bile yapmak/duymak/görmek istemiyorum artık.)
en son istiklali yayalara kapatmışlardı. cumhuriyet bayramı mı kutluyoruz, terörist muamelesi mi görüyoruz belli değil amk memleketinde.