29 mayıs 2016 istanbul'un fethi kutlamaları

düşünün milli bayramları kutlamayı yasaklayan ancak enteresan günleri kutlamayı adet bellemiş balon bir hükümet.

bu sene rte'nin katılımı ile milyon dolarlık bütçe ayrılmış durumda, akp'nın propagandasına soyunun bir cumhurbaşkanı kesenin ağzını sonuna kadar açmış yani. 3 boyutlu gösterilerin dünyanın en pahalı gösteriler olacağı söyleniyor. istanbul'un fethi kutlamaları görünümü altında bakalım nelere şahit olacağız.

(bkz: bu ülkeden gitmek istiyorum)
(bkz: ama nereye)
(bkz: bebeğim beni de götür)
mehter marşıyla osmanlı olma yolunda ilerliyoruz.
manasiz bir sey icin paralari savurmaktan gectim dumduz bir asagilik kompleksidir. uzerinden yuzlerce yil gectigi halde bulundugu sehri baska bir milletten top tufekle almakla ovunmek nasil bir kafa yapisidir? nasil bir akil israrla sehrin fethedilmesiyle orgazm yasar? aslinda nedeni cok basit. biz bu sehri, tarihini, dogasini, kulturel yapisini bir turlu hazmedemedik. icten ice hala bize ait olmadigini dusunuyoruz. tabi boylesi bir akil tutulmasi daha cok islamcilarda ve fasistlerde goruluyor. kismen ulusalcilarda da var. neyse eskiden bu fetih kutlamasini islamcilar kucuk spor salonlarinda yapardi. yeni turkiye icinse bu bir tur milli bayram solenine donusturulmeye calisiliyor. hayirlisi be gulum...
bu yıl fetih şöleni ve düzenlenen gösteriler milyon dolarların döküldüğü bir etkinlik haline gelmiş durumda. ülkenin bir tarafında savaş sürerken, şehitler verilirken, diğer yanda havaii fişek gösterileriyle kutlamalar yapılıyor. bu kutlamayı yapan tipler, resmi bayramlarda kutlama yapmayan tipler olunca durum daha da tiksinç bir hal alıyor.