402 no'lu sınıf

1999 yılında amerika'da ve 2002 yılında türkiyede yayınlanan çizgi dizidir.

amerikan bir ilkokuldaki 402 numaralı sınıftaki öğrencilerin eğlenceli günlerini anlatır. cidden çok iyi kurgulanmış farklı farklı karakterler vardır dizide. ukala nancy ve onun en yakın arkadaşı, okulun en salağı jessie baş karakterlerdir. nancy sürekli okuldaki en masum ve iyilik meleği olan penny ile arkadaşlık kurmaya çalışır ama bir türlü başarılı olamaz. okuldaki diğer kızlardan sürekli kendini üstün görür nancy. jessie ise sürekli başını belaya sokan bir çocuktur. ondan daha beter bir serseri arkadaşı vardır vinnie isimli. bir de sınıftaki en gıcık tip olan litvanyalı polly vardır. keçileri çok sever ve kaşık koleksiyonu yapıp ölümü pahasına bunları korur. ve diğer birçok farklı karakterlerle sadece çocuklara hitap etmeyen bir çizgi dizi.
bütün bölümlerini haftalarca torrent üzerinden, çükünüz çok mu küçük aman benimde küçük boşver reklamlarıyla beraber indirdiğim çizgi filmdir. bana bir format borcunuz var oğlum!
çiğnenmiş cikletçi jesse'den litvanyalı psycho polly'sine, iyilik timsali sinir bozucu penny'den küçük iş adamı arthurt'a ve şahsi favorim, inişli çıkışlı panik nancy'e kadar zamanımızın en güzel çizgi filmlerindendi. bi tane zorba bi çocuk vardı sanırım vinnie bi de sonradan zengin çıkan tulumlu süprüntü kız ama en akılda kalanları benim için hep ilk saydıklarım. çok ayrı bir güzel, komik bi şeydi ya öyle ki ''402'' dediğiniz anda hemen hemen herkes ''nolu sınıf'' diye tamamlar, izlemeyene henüz rastlamadım. fox tv'de life with louie'den sonra gelirdi yanlış hatırlamıyorsam.