6 mayıs 2016 can dündar'a suikast girişimi

http://www.59saniye.com/can-dundara-sila...

memleketimizin değişmez kültürü gazeteci cinayetleri. yıl 2016 hala aynı mantık işliyor önce gazeteciyi yaptığı haberle ilişkili vatan haini ilan et, sonra dava aç hedef göster, sonra bir meczup bul suikast yap. azmettirenler asla yakalanmasın meczup kahraman ilan edilsin.
neyse ki hedeflerine ulaşamadılar.
(bkz: hrant dink)
ulan ülkeyi ne hale getirdiniz be allahtan bulun
dilek dündar gibi cesaretli kadınların elleri ayakları öpülür. baş tacı edilmelidir.

hazımsız şerefsizlerin tuttuğu tetikçilerle can dündar'ı öldürmeye yönelik girişim. suikast sonrası katıldığı mahkemede 5 yıl 10 ay ceza verildi.

mahkeme sonrası yaptığı açıklama;

“iki saat içinde iki suikast yaşadık. ikinci suikast kapalı oturumda gerçekleşti. sadece bir habercilik suçundan ben 5 yıl 10 ay, erdem ise 5 yıl ceza aldı. bu ceza bizi sindirmeye dönük değil; o kurşunlar gazetemizi yazmaya korkar haline getirmek için değil; tüm basını susturmak için verilmiştir. mahkeme, anayasa mahkemesi’nin kararını elinin tersiyle itmiştir. biz baştan beri eylemin suç olduğunu, haberin suç olmadığını savunduk.karşımızda cumhurbaşkanını bulduk. bundan vazife çıkaran birileri saldırıda bulundu. korkarım asıl hedef gazetecilerin haber yaparken korkak olmalarını sağlamaktır. bu kurşunlar bizi asla yıldıramayacak. diğer meslektaşlarımızı da aynı şekilde yıldırmasın.”
bekliyordum/k, çünkü bu yaratıkların bildiği tek şey bu, kendi gibi düşünmeyeni, doğruyu söyleyeni susturmak, bildikleri tek şey vahşice can almak
onca polisin arasından bir baro başkanını vurup kaçan teröristi unutup "adam can dündar'ı nasıl vuramaz abi yaa? kesin komplo" diyorlar ya bir de en çok ona gülüyorum