absinthe

fransız bir doktor bulmuştu bunu sanırım yüksek alkollü bir içki , rakı gibi ama bulduğun yere göre acaip alakasız renkli olabilen içecek.
özel süzgecinin üztüne konulan kesme şeker ile şekerlendirilip içilen bir içki,kafayı az doz alkolle bulmanın yegane adresi.
sanki almışlar bütün içkileri karıştırmışlar alın len size çok manyak bir içki yaptım demişler.her içkinin tadını aldım bu absinthe ten.güzel ama bi jagermeister değil.
günümüzde kullanılan "absent" oldukça seyreltilmiştir. eski ve orijinal absentlerde alkol içerisinde eritilmiş afyon bulunuyordu. bu da ölçüyü kaçıranlarda halüsinasyon görmeye hatta deliliğe kadar giden sonuçlara neden olabiliyordu. bu yüzden yasaklanmıştır. ünlü ressam vincent van gogh'un fazlaca kullandığı sarı renkteki boyanın içindeki zehirli kimyasallar kadar, sıkça içtiği absent'in de deliliğinin nedenleri arasında olabileceği düşünülmektedir.
her defasında yeşil cini görücem diye hevesle içip bir kopuş ve slayt gibi fotoğraf sahneleriyle hatırladığım gecelerin felfecir sabahlarından sonra asla içmicem dediğim tadı bozuk meret.