ahmet batman

aşkım benim. yazdığı herşey beni büyülemiştir bu zamana kadar, hayranıyım. kaliteli bi yazar.
soğuk kahve, sabah uykum ve bana ikimizi anlat adında 3 kitabı olan yazardır. bir anda patlama yaptı. askerlik döneminde ilk 2 kitabını alıp okumuştum benimle birlikte 18 kişilik koğuş da okumuştu. edebi değeri olmayıp saman alevi gibi bir dönem patlayıp sönecek bir yazardır kanımca. kelime oyunları ve yan anlamlarıyla oluşturulmuş cümlelerden ibaret kitaplarına bakıldığında kalıcı olabileceğini düşünmüyorum. ama yine de ilk kitabı soğuk kahve'de çok sağlam betimlemeleri mevcuttur.

bu anlatıma yakın olan onur köybaşı daha sağlamdır. emin olmamakla birlikte 3 veya 4 kitabı mevcuttur ama anlatımı güzeldir. kitaplarında hafiften umay umay havası vardır.
orijinallikten uzak yazar. şiirlere ve genç yazarların kitaplarına ilgi duyan herkesin farkedebileceği bir sıradanlığı var. parmak uçlarından öpülecek bir sürü güzel türk yazar/şair varken bu kadar popüler olması bence eskilerin kemiklerini sızlatıyorur. tamamen maddi amaç güdülüyor yani o yazılanların edebi bir yanı olduğunu falan düşünmüyorum. bu sadece ahmet batman'la ilgili bir durum da değil. eline sigarayı alıp uzaklara bakarak aşk acısı çekmek herkesi şair yapmaz. bazılarının sadece aşk acısı çekerek depresyon hırkasıyla gezmesi lazım türk edebiyatının geleceği için.