akademisyenlerin khk ile ihraç edilmesi

keyfi hukuksuz kıyım ( khk) ile bir çok akademisyenin görevlerinden ihraç edilmesi olayı. ülke ohal'deyken hedef belirtilen fetöden çok hükümet gibi düşünmeyen, kendi gibi düşünmeyeni yok etme çabası içine giren anlayışın vahim sonucu. en son 330 akademisyen daha ihraç edildi. bir çok üniversite artık ses çıkaramaz durumda. en son yine bugün ankara üniversitesinde kampüslerine girmek isteyen akademisyen ve öğrenciler okula alınmamış, polis tarafından utanç verici müdahaleler gerçekleşmiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/1...
saygıdeğer mithat hocam, akp grubuna/akp lilere öyle bir ders vermiştir ki hakaret/küfür olmadan yerin dibine sokmuştur.

barış için akademisyenler inisiyatifi içinde barış için imza atan akademisyenler bir bir ihraç ediliyor. bu hukuksuzluğa karşı eylem yapanları da khk ile tutuklayan zihniyetin bu girişimlerini hangi kanuna oturttukları da soru işareti. ankara bölge idare mahkemesi tarafından da tüm bu hukuksuzluğun tescili söz konusu. mahkeme "bildiriye imza atan akademisyenler görevlerinden uzaklaştırılamaz" kararı çıkmış.

http://gazetekarinca.com/2017/02/mahkeme...

khk ile atıldıkları için sonucun değişmeyeceği karar. ohal bittiğinde bu mahkemeye tekrar başvurulursa (tabi o zamana kadar mahkemenin adı veya yapısı değişmezse) bu kararın uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyorum. bilen biri varsa aydınlatabilir.
bir diğer ihraç ise "eşcinselliği yayıyor" dedikodusu ile çağlar deniz'in başına gelmiş. böylesine ilginç bir ihraç sebebi. haberin detayında da "gey bara gitmiş" gibi absurt bir sebep daha var. nereye gidiyor bu ülke, anlamak zor.

http://ayisozluk.com/lnk/a8d950