alternatif tıp

tıp fakültesinde öğretilmeyen, deneme yanılma yöntemiyle nesilden nesile aktarılarak gelişen tedavi yöntemleri.

alternatif tıpta masaj önemli bir yer tutar. mesela sevgiliniz sizin sevişme isteğinizi "başım ağrıyor" diyerek geri mi çevirdi; "kıyamam, yat uzan şuraya da şakaklarını ovayım" diyerek başladığınız masajla şakakları ovma, boyna dil atma ve taşakları ovalama şeklinde devam ederek sevgilinizi istediğiniz kıvama getirebilirsiniz.

sabah kahvaltısında biten nutella kavanozunu atmayıp içine hazırladığınız tahin-pekmez karışımını doldurun. sevgilinizin her sabah en az iki dilim ekmeğin üzerine bu karışımı sürerek yemesini sağlayın. olmadı çalakaşık yesin.

akşam üstü film falan seyrederken "içim kıyıldı, atıştırıcak bişeyler var mı?" diye soran sevgiliye çeyrek ekmek arasında tıkıştırdığınız tahin helvasını yedirin. adam bunu yerken boğulmasın diye de yanında pekmezli sütü dayayın.

buzdolabının buzluğunda ağzı kapalı bir poşet içinde kuru bir havlu bulundurun. ya da yumuşak doku travmalarında soğuk kompres için kullanılan jel paketler de olur ama havlu daha iyi. yazın aşırı sıcaklarda "hiç üzerime gelme zaten hava çok sıcak, ter içindeyim, bir de şimdi sevişme derdi çıkarma" diyen sevgilinin elbiselerini çıkartıp yatağa uzanmasını sağlayın. sonra buzluktaki poşetten çıkardığınız buz gibi kuru havluyla vücuduna daireler çizerek nazik bir masaj uygulayın ve terini kurulayın. jel paketi varsa onu bir kumaşa, t-shirte sararak da yapabilirsiniz. masajı daha çok kasık, koltukaltı ve boyun bölgesine uygulayın ki hem vücut ısısı bir an önce normale dönsün, hem de buradaki damarları daraltarak kan dolaşımını hedef organlara yönlendirin.

öğrenin bunları anacım, herşeyi de sevgilinizden beklemeyin, ilişkinize emek verin.
kocakarı ilaçları olarak bilinen şifalı bitkilerin karışımlarını kullanarak belirli yaraları ağrıları vs. geçirmeyi hedefleyen uğraş. *
mide iltihabı için zencefilli limonlu bal yemek.