and then we danced

ferzan ozpeteki beğenmediğim gibi bunu da beğenmeyecem kesin. gitmeye değmez.
cumartesi günü sonunda izleme fırsatına erisebildim. bir beklenti içine girmemistim filmi izlemeye giderken. gürcü kültürünü, danslarıni, hetero normatif düzeni cok güzel bir şekilde anlatıyor.

ana karakterin ıraklı ile tanıştan sonra kendini keşfetme hikayesini güzel ve sade biçimde anlatmış.
 spoiler!
merab'in ıraklı ile vakit geçirmeye başladıktan sonra hissettikler çok güzel naif bir şekilde anlatılmış. t-shirtini koklamasıyla başlayıp, küpesini çalmaya kadar devam ediyor. ama o küpeyi verdiği an içime yumruk gibi oturdu. elbet benzer şeyler yaşayanlar olmuştur. en sonda abisiyle yaptığı konuşma da ayrı güzeldi.


eşcinsel filmlerdeki çiftlerin devamlı buruk şekilde bitirilmesi olayından gına geldi. yok mu arkadaşım bi mutlu son ? tamam, normalde kimseye güvenilmez onu biliyoruz da ama en azından filmlerde bi mutlu son görseydik hani..
anlatmak istediğini eveleyip gevelemeden, sağa sola savrulmadan anlatabilmiş film. çok güzel gürcü ezgileri barındırır soundtrack albümünde, tavsiye ederim albümünü. ve bana iki filmi anımsattığını (burada herhangi bir itham yok) söylemeden geçemeyeceğim. bunlar "call me by your name" ve "whiplash".
şu sahne çok tatlı değil mi yav? robyn ablamız güzel söylemiş